گوناگون

دانش‌آموزی که در اردوی مدرسه مصدوم شده بود جان باخت

دانش‌آموزی که در اردوی مدرسه مصدوم شده بود جان باخت

پارسینه: «عماد شاملو» دانش‌آموز مینودشتی که در اردوی مدرسه دچار مصدومیت شده بود دار فانی را وداع گفت.

رئیس بیمارستان شهید مطهری گنبدکاووس عصر پنج شنبه ۲ آذر ماه ۱۴۰۲ در گفت و گو با خبرنگاران، از جان باختن دانش‌آموز مینودشتی که در جریان اردوی دانش‌آموزی دچار حادثه شده بود، خبر داد و اظهار کرد: از نیمه شب گذشته علائم حیاتی وی افت کرد و علیرغم تمام تلاش‌های صورت گرفته توسط کادر درمان و مشاوره‌های لازم پزشکی، به علت صدمات شدید وارده، متأسفانه دقایقی قبل این دانش‌آموز جان خود را از دست داد.
رسول صلاحی با اشاره به اینکه «عماد شاملو» دانش‌آموز مقطع سوم ابتدایی دبستان شاهد مینودشت بود، ادامه داد: «عماد» در جریان اردوی تفریحی به یکی از جنگل‌های شهرستان مینودشت، در اثر شکستگی درخت و ضربه به سر دچار سانحه شده و به بیمارستان شهید مطهری گنبدکاووس منتقل گردیده بود.

احضار ۵ نفر از مدیران مینودشت به دادسرا

دادستان شهرستان مینودشت از ارجاع پرونده آسیب دیدن دانش‌آموزان مینودشت در اردوی مدرسه به کارشناسی و احضار ۵ نفر از مدیران به دادسرا خبر داد و خاطرنشان کرد: در مرحله کارشناسی میزان تقصیر افرادی که با قصور در انجام وظایف قانونی خود سبب بروز این حادثه تلخ شدند، مشخص می‌شود.
سیدرضی حسینی با اشاره به اینکه طی دو روز گذشته، سرپرست آموزش و پرورش مینودشت، ۲ تن از معاونان آموزش و پرورش این شهرستان، مدیر و معاون پرورشی مدرسه ابتدایی شاهد، برای اخذ توضیح و دفاعیات به دادسرای مینودشت احضار شده‌اند، اضافه کرد: فعلاً پرونده از باب عمومی جرم در حال رسیدگی بوده و خانواده یکی از دانش‌آموزان حادثه دیده نیز شکایت خود را ثبت کرده که با اولویت و سرعت رسیدگی خواهد شد.
وی با بیان اینکه به علت اهمیت موضوع رئیس کل دادگستری گلستان به دادستان مرکز استان هم مأموریت ویژه داده تا بر روند این پرونده و رسیدگی به آن نظارت کند، تصریح کرد: در اردوی دانش‌آموزی که روز دوشنبه ۲۹ آبان علیرغم هشدار سطح نارنجی هواشناسی در جنگل‌های مینودشت برگزار شد ۲ دانش‌آموز و یک معلم بر اثر سقوط درخت، مصدوم شدند که یکی از دانش‌آموزان جان باخت و دانش‌آموز دیگر نیز از ناحیه پا دچار شکستگی شده است.
منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

 • ناشناس

  نکته اول ؛ در این سرما و بوران و برف ، موقع بردن بچه ها به اردو هست ؟!!
  نکته دوم ؛ مدیر یکی از مدارس به والدین گفته بود ، که بچه های کلاس اول تا پنجم نیازی نیست، شلوار فرم مدرسه بپوشند ، می توانند شلوار ورزشی چون کشی هست بپوشند ، شما دانش آموز کلاس سوم و ۹ ساله را به اردو آنهم در جنگل بردید ؟!! و از همه مهمتر پدر و مادری که رضایت دادند ، کودک ۹ ساله اشان به جنگل برود .
  نکته سوم : آموزش و پرورش شهرستان مینودشت ، نمی تواند چند هکتار زمین بخرد و ارودگاه تفریحی برای دانش آموزان بسازد تا دانش آموز مجبور نباشد به جنگل و کوه و کمر برود ؟!!! اردوی دانش آموزان زیر ۱۱ ساله باید در مدرسه باشد .

 • شیرین صفوی

  آخه اردو چه صیغه ای هست !!!!! اونم تو این شرایط !!!!!!! هنوز خاطره تصادف چندین سال پیش یک عده بچه های تیز هوش یادم نرفته تو همین اردو بازی تو دهه هفتاد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار