گوناگون

کشف ۸۰ دستگاه ماینر غیرمجاز

کشف 80 دستگاه ماینر غیرمجاز

پارسینه: یک منبع آگاه اظهار کرد: متولیان مسجد مکی در راستای کسب منافع نامتعارف و شخصی به صورت غیرقانونی با کمک عوامل خارجی، تعدادی ماینر وارد کشور کرده و با سوءاستفاده از برق رایگان مسجد و مدرسه مکی اقدام به استخراج رمز ارز کرده است.

به گزارش پارسینه به نقل از فارس که به نقل از یک منبع آگاه گفت: مسجد مکی با راه‌اندازی تعداد۸۰ دستگاه ماینر و با سوءاستفاده از برق رایگان مسجد و مدرسه مکی اقدام به استخراج رمز ارز کرده است.

یک منبع آگاه در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: متولیان مسجد مکی در راستای کسب منافع نامتعارف و شخصی به صورت غیرقانونی با کمک عوامل خارجی، تعدادی ماینر وارد کشور کرده و با سوءاستفاده از برق رایگان مسجد و مدرسه مکی اقدام به استخراج رمز ارز کرده است.

این منبع آگاه افزود: تا قبل از مردادماه سال جاری برق مصرفی روند ثابتی داشته است لیکن در قبض مردادماه به طور جهشی مصرف برق بیش از ۱۶ هزار کیلووات (معادل ریالی تعرفه عادی ,به مبلغ بیش از یک میلیارد تومان) افزایش داشته، این افزایش همزمان با راه‌اندازی تعداد۸۰ دستگاه ماینر در مکان فوق بوده است.

وی بیان کرد: طی سه ماه گذشته گزارشات مردمی از نوسانات و اختلالات برقی در محدوده خیابانهای خیام، رازی ومدرس (زاهدان) افزایش چشمگیری داشته است.

به گفته این منبع؛ اخبار تکمیلی به همراه مستندات متعاقبا اعلام می‌شود.

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار