گوناگون

انتقاد تند نماینده مجلس: در صف نانوایی از ۱۵ نفر ۱۳ نفر افغان!

انتقاد تند نماینده مجلس: در صف نانوایی از ۱۵ نفر ۱۳ نفر افغان!

پارسینه: جلال رشیدی کوچی: من خودم به عنوان نماینده مجلس در یکی از نانوایی‌ های شهر خودم شاهد بودم که در صف نانوایی از ۱۵ نفر فقط دو نفر ایرانی بودند (من و همسایه مان) و ۱۳ نفر دیگر افغان بودند.

به گزارش پارسینه و به نقل از عصر ایران، رشیدی کوچی در گفتگویی تلویزیونی می‌گوید: حدود ۵ یا ۶ میلیون مهاجر افغان به ایران آمده که هیچ هویتی ندارند و هر کاری انجام دهند، قابلیت رصد و پیگیری ندارد. این نگران کننده است.
به گزارش خبرآنلاین، جلال رشیدی کوچی نماینده مرودشت و پاسارگاد و ارسنجان در مجلس شورای اسلامی درباره مهاجران غیرقانونی افغان در داخل کشور می‌گوید: باید هزینه زندگی برای اتباع غیرقانونی در کشور ما و تمام کسانی که به آنان خدمات ارائه می‌دهند، انقدر بالا رود که ماندن در ایران برایشان به صرفه نباشد. نه اینکه همه چیز را رایگان به مهاجران ارائه دهیم.
وی خاطرنشان کرد: در صف‌های نان بربری در پایین شهر ببینید چند نفر ایرانی و چند نفر افغانی هستند. من خودم به عنوان نماینده مجلس در یکی از نانوایی‌های شهر خودم شاهد بودم که در صف نانوایی از ۱۵ نفر فقط دو نفر ایرانی بودند (من و همسایه مان) و ۱۳ نفر دیگر افغانی بودند. ما هرکدام ۵ نان گرفتیم، ولی آن‌ها هرکدام ۲۰ عدد نان می‌گرفتند. در صورتی که این یارانه گندم مردم ما است.
رشیدی کوچی ادامه داد: در حوزه انتخاباتی خودم دو مدرسه برای اتباع خارجی قانونی احداث کردیم. شهرستان پاسارگاد اگر ۴۰ هزار یا ۳۵ هزار جمعیت داشته باشد، یک سوم آن‌ها افغانی هستند و این یک عدد خطرناکی است.
این نماینده مجلس تصریح کرد: تصور کنید که یک ایرانی که هیچ هویتی ندارد، چقدر می‌تواند خطرناک و نگران کننده باشد. اما حدود ۵ یا ۶ میلیون نه ایرانی بلکه از افغانستان به این کشور آمده و هیچ هویتی ندارند و هر کاری انجام دهند، قابلیت رصد و پیگیری ندارد. این نگران کننده است.
وی گفت: ما بحثمان این است که باید این اتباع غیرقانونی ساماندهی شوند. اگر قانونی آمدند در کنار خدماتی که به ما ارائه می‌دهند ما هم متقابلا به آن‌ها خدماتی را ارئه می‌دهیم.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار