گوناگون

فوت موسیقیدان بلوچ برای ناتوانی خرید ۴۰۰ هزار تومان دارو

فوت موسیقیدان بلوچ برای ناتوانی خرید ۴۰۰ هزار تومان دارو

پارسینه: موسیقیدان جوان بلوچستانی به خاطر ناتوانی در تهیه دارو فوت کرد.

عرصه فرهنگ‌وهنر بلوچستان را تیرگی و تباهی گرفته است به‌گونه‌ای که در روزهای اخیر دومین و آخرین بازمانده نسلِ دهل‌نواز مشهورِ بلوچ در سکوت و بی خبری و تندگدستی از دنیا رفت .

«دل‌مراد شکل‌زهی» یکی از آخرین بازماندگان مشهور دهل‌نواز موسیقی بلوچستان چند روز پیش در پی تنگدستی به خاطر ناتوانی در پرداخت هزینه داروی خویش که فقط چهارصد هزار تومان بیشتر قیمت نداشت در یکی از محلات فقیرنشین نیک‌شهر به نام سوچنکان غریبانه چشم از این جهان فرو بست.

چند هفته پیش نیز دیگر دهل‌نواز مشهور بلوچستان «شیرمحمد بلوچ‌زهی» در همان محله فقیرنشین سوچنکان با سرنوشتی مشابهِ «دل‌مراد» و بر اثر بیماری در سکوت و بی توجهی و فقر و بی خبری مطلق درگذشت.
منبع: رکنا

ارسال نظر

 • ناشناس

  متاسفانه گویا حاکمیت ما، علاقه ای به مملکت داری و حل مشکلات مردم را ندارد . در طول این ۴۶ سال ، موسیقی مقامی و اصیل ایرانی ، صنایع دستی ایرانی ( فرش ، گلیم ، گبه ....) هنر فیلم و سینمای ما ، با ممیزی و سانسور ، با ممنوع الکاری بازیگران با مهاجرت کارگردانان، شعر و ادبیات و علوم انسانی ، فرهنگ ، آیین رسوم و سنت ایرانی (چهار، ، شنبه سوری ، جشن های ایرانی جایش را به هالوین داده )محیط زیست و منابع طبیعی ، از بین رفتن سفره های آب زیر زمینی ، نابودی جنگلها برای ساخت ویلا و پتروشیمی ، کویر شدن ایران ، آلودگی دریا خزر و خلیج فارس ، آلودگی هوا رو به نابودی هست و بماند از اقتصاد ورشکسته و بیمار ، انزوای سیاسی ، محدودیت هایی اجتماعی ، باور کنید ایران خانه مردم ایران ، سیستان و کردستان و خوزستان ، گلستان ، خراسان ، هرمزگان ، بوشهر.......... هم هست ، کاش جوانمردی بیاید پشت تربیون و تکلیف مردم را بعد از ۴۶ سال روشن کند که مردم ایران ، کجای ایران ایستاده اند ؟!!!

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار