گوناگون

جوانمردی به سن و سال نیست/ تقویت فرهنگ مردم مداری و دفاع از وطن، ثمرات بسیج دانش آموزی

جوانمردی به سن و سال نیست/ تقویت فرهنگ مردم مداری و دفاع از وطن، ثمرات بسیج دانش آموزی

پارسینه: گروه اجتماعی- معاون فرهنگی اجتماعی پلیس در یادداشتی به مناسبت "روز نوجوان و بسیج دانش آموزی" تقویت فرهنگ مردم مداری و دفاع از وطن را از ثمرات بسیج دانش آموزی عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس؛ سردار دکتر "سعید منتظرالمهدی" به مناسبت 8 آبان ماه سالروز شهادت "محمدحسین فهمیده" و روز نوجوان و بسیج دانش آموزی در یادداشتی نوشت:


جوانمردی به سن و سال نیست؛ محمد حسین فهمیده نوجوان 13 ساله به راستی دفاع از مام وطن را با هبه جان خود، به خوبی معنا کرد؛ او حماسه‌ای سترگ آفرید و نام خود را جاودانه کرد.

اگر بخواهیم حدیث حضرت امیرالمؤمنین(ع) مبنی بر این که "قلب نوجوان، همچون زمين ناكِشته است كه هر چه در آن افكنده شود مي‌پذيرد" را ملاک عمل قرار دهیم به طور حتم با پراکندن بذر توجه و اعتماد به نفس در میان دانش آموزان با آن خلوص ناب، نسلی پویا، متفکر و متعقل تربیت خواهد شد.

نسل نوجوانان و جوانان ما نسلی آرمانی و بلندپروازند؛ آرمانی از جنس انسانیت و اخلاق.

بی شک دانش آموزان، تجلی بخشِ فرداهای روشن این مرز و بوم هستند و با بسیج امکانات و بهره گیری از توانایی ها، نبوغ و استعداد را به منصه ظهور می رسانند؛ شور، شعور و اراده دانش آموزان که در قالب بسیج دانش آموزی متبلور می شود، زلال و ناب است.

فرهنگ مردم مداری، دفاع از وطن، حفظ و پاسداری از همه ارزش های والای انسانی و اخلاقی می تواند از ثمرات بسیج دانش آموزی باشد؛ این نوجوانان تبدیل به الگوهای ملی و بین المللی می شوند؛ با قابلیت و خلاق.

انسجام بین علم و عمل را از همین سنین می توان در بسیج دانش آموزی، به نظاره نشست؛ ایجاد و حفظ روحیه همیاری، سلحشوری، دفاع از آب و خاک، مسئولیت پذیری، بالا بردن بنیه علمی و حرکت عمیق و مداوم برای دستیابی به قله های عظمت و افتخار، در همین نهادهای دانش آموزی تقویت و تکثیر می شود.

از میان همین نوجوانان است که کارشناسانِ متخصص، متعهد، بصیر و آگاهی روانه میدان های خدمت به جامعه می شوند که بتوانند از میزان کمبودها و مشکلات بکاهند و بالندگی و شکوفایی وطن را تضمین کنند.

خاطرمان جمع است وقتی با برنامه های هدفمند و منسجم نوجوانانمان را تربیت می کنیم؛ نتیجه، چیزی جز امیدواری دوستان و ترس دشمنان نخواهد بود؛ این دانش آموزانِ نوجوان، سکان داران وحدت و مقاومت هستند که درس شجاعت و ایستادگی به سایر هم نسلان خود می دهند.

ما ضمن زنده نگاه داشتن نام و یاد نامداران شهید به ویژه دانش آموزانِ دلاوری که قله های ظفر دفاع مقدس را با خون شان فتح کردند، بر خود فرض می دانیم که شانه به شانه‌ نسل متهور، خردمند و ممتازمان، حرکت کنیم و بی‌گمان ایرانی یکپارچه، مستقل و قانونمند پیش رویمان خواهد بود.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار