گوناگون

هشدار هواشناسی درباره وقوع تندباد لحظه ای در تهران

هشدار هواشناسی درباره وقوع تندباد لحظه ای در تهران

پارسینه: اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام کرد: وزش باد شدید و تندبادهای لحظه‌ای همچنین کاهش تدریجی دما تا پایان هفته پیش‌بینی می‌شود.

مشرق نوشت: اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام کرد: بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی وضعیت جوی برای استان تهران طی پنج روز آینده آسمان صاف تا نیمه‌ابری، در بعضی ساعت‌ها همراه با وزش باد در ارتفاعات و نواحی جنوبی گاهی با افزایش سرعت وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

از عصر دوشنبه تا روز پنجشنبه (۱۰ تا ۱۳ مهر) با افزایش شرایط ناپایداری جو در بعضی ساعات به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر تا شب وزش باد شدید در سطح استان و وزش باد خیلی شدید و تندباد لحظه‌ای همچنین خیزش گرد و خاک در نیمه‌جنوبی و مناطق شمال شرق استان با احتمال نفوذ گرد و غبار انتقالی از استان‌های مجاور و کاهش دید و کیفیت هوا مورد انتظار است.

از بعد از ظهر روز چهارشنبه (۱۲ مهر) با نفوذ سامانه بارشی در بخش‌های شمالی استان به‌ویژه ارتفاعات افزایش ابرناکی و بارش پراکنده باران گاهی رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

از روز سه‌شنبه (۱۱ مهر) تا پایان هفته کاهش تدریجی دما رخ خواهد داد.

بر اساس این گزارش، آسمان تهران فردا (۱۱ مهر) قسمتی ابری و وزش باد با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد و در روز چهارشنبه (۱۲ مهر) قسمتی ابری و وزش باد و از بعد از ظهر وزش باد شدید و گرد و خاک با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه فیروزکوه با کمینه دمای ۳ درجه سانتیگراد، خنک‌ترین ایستگاه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

وزش باد شدید و انتقال گرد و غبار از استان‌های مجاور به تهران

همچنین اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار سطح زرد از افزایش گرادیان فشار، وزش باد و خیزش گردو خاک، وزش باد شدید در نواحی مستعد خیزش گردوخاک امکان انتقال گرد و غبار از استان‌های مجاور و کاهش کیفیت هوا و کاهش شعاع دید منطقه اثر استان تهران از بعد از ظهر دوشنبه تا اواخر وقت پنجشنبه (۱۰ تا ۱۳ مهر) خبر داد.

در اثر این مخاطره جوی وزش باد شدید گاهی خیلی شدید، احتمال سقوط اجسام از ارتفاع خسارت به سازه‌های موقت و سست مانند داربست‌ها، احتمال خسارت به سازه‌های واقع در ارتفاع مانند تابلوهای تبلیغاتی، احتمال شکستن درختان کهنسال، خیزش گرد و خاک در مناطق مستعد و امکان انتقال گرد و غبار از استان‌های مجاور پیش‌بینی می‌شود.

اداره کل هواشناسی استان تهران برای جلوگیری از آسیب‌ها و مخاطرات ناشی از این پدیده جوی، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت احتیاط در فعالیت‌های عمرانی، اجتناب از تردد غیر ضروری در فضای باز به‌ویژه برای افراد سالمند، بیماران تنفسی و قلبی، پرهیز از فعالیت‌های کویرنوردی احتیاط در عبور و مرور و عدم پارک خودرو در حاشیه ساختمان‌های نیمه‌کاره و درختان کهنسال را توصیه کرد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار