گوناگون

آمار عجیب جمعیت اتباع خارجی در غرب تهران

آمار عجیب جمعیت اتباع خارجی در غرب تهران

پارسینه: بحث اتباع چالش بزرگی است که تهدیدها و ظرفیت‌هایی به همراه دارد و ۲ و نیم میلیون نفر جمعیت اتباع در غرب استان قابل توجه است.

به گزارش پارسینه و به نقل از تسنیم، معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران گفت: بحث اتباع چالش بزرگی است که تهدید‌ها و ظرفیت‌هایی به همراه دارد و ۲ و نیم میلیون نفر جمعیت اتباع خارجی در غرب استان قابل توجه است و هزینه‌هایی به‌ویژه در حوزه آموزش و پرورش به همراه دارد.

یازدهمین جلسه منطقه‌ای شورای فرهنگ عمومی استان تهران (شهرستان‌های ملارد، شهریار و قدس) عصر امروز با حضور ابوترابی فرد امام‌جمعه موقت تهران و رئیس شورای فرهنگ عمومی استان تهران، عباس جوهری معاون سیاسی و اجتماعی استانداری، فرمانداران غرب استان، ائمه جمعه و دیگر اعضا در مسجد خاتم الانبیاء مارلیک برگزاری شد.

ابوترابی فرد امام‌جمعه موقت تهران با بیان اینکه برای نتیجه گرفتن در حوزه فرهنگی به نقاط قوت و ضعف باید پرداخته شود، اظهار داشت: بحث اربعین یک حادثه بزرگی است و برنامه‌ریزی استکبار بر این بود که حوادثی در کشور ایجاد کند، اما در امپراتوری رسانه‌ای دشمن نتوانستند نشانه‌ای از اهداف شوم خود پیدا کنند و بازهم با شکست مواجه شدند.

وی افزود: بیش از ۸۵ درصد بانوان کشور حجاب را به عنوان اصل پوشش ملی و دینی قبول دارند و دشمن میل دارد که قوت‌ها دیده نشود و در تاریخ بشریت چالش‌هایی وجود داشته و آنچه امروز در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و دینی در اختیار داریم، خیلی بیش از آن که انتظار می‌رود باید قدرشناس بود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان تهران با اشاره به هفته وحدت ادامه داد: وحدت جامعه اسلامی منحصر به فرد است و این انقلاب توانی دارد که دستاورد‌های عظیم بین‌المللی همراه داشته لذا باید به سرمایه‌هایی که داریم توجه کنیم.

وی ادامه داد: مشکلات تورمی و تنگنا‌های اقتصادی در جوامعی وجود داشته و برای حل آن نیازمند برنامه‌ریزی و تحولات هستند و در ایران تورم باید در تحولات حوزه مدیریتی، تصدی‌گری امور توسط مردم و کوچک شدن اقتصاد دولتی، رسیدگی شود و این مسائل نیازمند زمان است.

ابوترابی فرد به روابط خارجی کشور اشاره داشت و گفت: از مشکلات می‌توان عبور کرد و عزم و اراده جدی وجود دارد که باید به همدیگر کمک کرده و به راهکار‌هایی دست یافت که از ظرفیت‌های موجود استفاده شود.

وی با بیان اینکه سه شهرستان ملارد، شهریار و قدس دارای ظرفیت‌هایی است که لازم است احیا شود، افزود: شهرداری نهادی با ظرفیت‌های بیشتری نسبت به فرمانداری است و در خلق ثروت و پیشبرد اهداف و حوزه‌های فرهنگی برای رفع مشکلات توانایی دارد.

امام‌جمعه موقت تهران به اجرای مصوبات شورای فرهنگ عمومی اشاره کرد و گفت: مصوبات قابل اجرا با وجود فرمانداری‌ها و ادارات تابعه باید اجرا شود و مصوبات غیرقابل اجرا باید رسیدگی و موانع آن بررسی شود.

در ادامه این مراسم سیدعباس جوهری معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران ابراز داشت: بحث اتباع چالش بزرگی است که تهدید‌ها و ظرفیت‌هایی همراه دارد و ۲ و نیم میلیون نفر جمعیت اتباع در غرب استان قابل توجه است و هزینه‌هایی به‌خصوص در حوزه آموزش و پرورش به همراه دارد.

وی گفت: ۷۲ درصد مردم آمادگی حضور در پیاده‌روی اربعین را داشتند و حدود ۵۰ درصد مردم هرشب در یک برنامه امام حسینی و هیئت شرکت کردند و این آمار‌ها قابل توجه است.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران با تأکید بر اهمیت برنامه‌های شهدایی و یادواره‌ها افزود: کنگره‌ها و یادآوره‌ها با همکاری دانش‌آموزان برگزار شود و مراسم سالگرد شهید مصطفی صدرزاده در محل زندگی بازتاب‌ها و آثار خوبی همراه داشت.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار