گوناگون

یادداشت سخنگوی پلیس به مناسبت آغاز سال تحصیلی

یادداشت سخنگوی پلیس به مناسبت آغاز سال تحصیلی

پارسینه: معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس در یادداشتی سال تحصیلی جدید را به اهالی علم و فرهنگ، دانش آموزان، دانشجویان و اساتید گرانقدر تبریک و تهنیت گفت.

به گزارش پارسینه و به نقل از خبرگزاری پلیس؛ سردار دکتر "سعید منتظر المهدی" در یادداشتی به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید نوشت:

اینجانب به نمایندگی از جامعه بزرگ انتظامی کشور، آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ را به جمعیت چند میلیونیِ علم و فرهنگ، اعم از معلمان و فرهنگیان گرانمایه، دانش آموزان عزیز، اساتید گرانقدر و دانشجویان معرفت جو، صمیمانه تبریک و تهنیت می‌گویم و در این مجال فرصت را غنیمت می‌شمارم تا در آغاز بهار تعلیم و تربیت، نکاتی چند را محضر جامعه بزرگ فرهنگی کشورمان یادآور شوم.

ما به عنوانِ پلیس کشور قدردان معلمان و دیگر فرهنگیان فرهیخته هستیم چرا که آنان، نه تنها برای افزایش دانش و آگاهی خیل عظیم فراگیران و ارتقای تراز علمی کشور از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند بلکه برای پرورش نسلی برخوردار از مشی و منش سالم و دارای شخصیت پویا و بالنده و سرشار از ایمان و معنویت و حس میهن دوستی و مسئولیت پذیریِ اجتماعی، اهتمام تام می‌ورزند.

مطمئنا نونهالان و جوانانی که امروزه توسط معلمان فرزانه و اساتید فرهیخته تربیت می‌شوند، در آینده می‌توانند موجب رشد و توسعه و اعتلای شگرف و همه جانبه کشورمان شوند و آینده علمی کشور را تضمین نمایند.

بی تردید همه معلمان و اساتید بر این واقعیت واقفند که اولا: «احساسِ امنیتِ روانیِ» دانش آموزان و دانشجویان سهم سترگی در یادگیری، دانش اندوزی و سلامت ذهنی، خُلقی، اجتماعی و حتی جسمانی آنان دارد. ثانیا: این احساس دلپذیر و خرسندساز بیش از هر چیز متاثر از حرف، سخن و ایده و اندیشه‌ای است که بر زبان و قلم تعلیم دهندگان جاری می‌شود. از همین رو، انتظار می‌رود همه ما آنگونه سخن بگوییم و آنسان بنگاریم که ذهن و ضمیر متعلمان خویش را سرشار از آرامش و امنیت و امید و شادابی سازیم و آنان را از آینده روشن و افتخار آمیز کشور مطمئن سازیم.

ثالثا: ما بر این واقعیت اذعان داریم که یادگیری دقیق و کامل تنها در محیط امن و عاری از عوامل مُخل نظم و امنیت رخ می‌دهد. به همین سبب پلیس در سرتاسرِ کشور تمام توان و تلاش خویش را بکار می‌بندد تا محیط را مهیای اینگونه یادگیری و آموزش بسازد و عوامل برهم زننده نظم و امنیت را در جای جای کشور از میان براند. شکی نیست که تحقق کامل این هدف مستلزم همراهی و همگامی همه فرهنگیان کشور و البته اولیای گرامی دانش آموزان و دانشجویان عزیز است (سامانه‌های ارتباطی ما در سراسر کشور نیز به بهترین شکل ممکن زمینه و بستر این همراهی و همکاری را مهیا می‌نمایند).

رابعا و از هم اکنون، به همه فرهنگیان عزیز کشور و شهروندان گرامی، اطمینان می‌دهیم که سال تحصیلی پیش رو، سالی سرشار از امنیت و آرامش خواهد بود و فراگیران عزیز با فراغ بال و در محیط و فضایی مملو از آرامش به فراگیری علم و دانش و تعالیِ روح و ذهن خویش خواهند پرداخت.

ما همانگونه که همواره تاکید کرده ایم حافظ امنیت آنان و جامعه خویش هستیم و در تحقق این هدفِ استراتژیک به فضل و کرم الهی از هیچ تلاشی فر‌وگذار نخواهیم کرد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار