گوناگون

سازمان زندان‌ها به تصویر منتشرشده در فضای مجازی واکنش نشان داد+ عکس

سازمان زندان‌ها به تصویر منتشرشده در فضای مجازی واکنش نشان داد+ عکس

پارسینه: سازمان زندان‌ها در واکنش به فیلم ساختگی منتشر شده در فضای مجازی و برخی رسانه‌ها اعلام کرد که انتشار این تصاویر غیرواقعی از زندان‌ها متأسفانه مبتنی بر فیلم‌هایی است که از اساس غیر مستند و مونتاژ شده هستند.

تسنیم نوشت: روابط عمومی سازمان زندان‌ها در واکنش به تصاویر منتشر شده در فضای مجازی و یکی از رسانه‌ها با عنوان «فیلم‌های عجیبی که از زندان‌ها منتشر می‌شود»، اعلام کرد: انتشار این تصاویر مخدوش و غیرواقعی از زندان‌ها متأسفانه مبتنی بر فیلم‌هایی است که از اساس غیر مستند و مونتاژ شده هستند.

این اطلاعیه اضافه می‌کند: فیلم مذکور با کنار هم قراردادن تصاویری نامشخص از لحاظ زمانی و مکانی، به‌نادرستی افکار عمومی را سردرگم و تلاش جامعه زندانبان در اصلاح و بازسازگاری مجرمین محبوس در مراکز اصلاحی‌وتربیتی را نادیده می‌گیرد.

در ادامه اطلاعیه سازمان زندان‌ها آمده است: تصاویر قدیمی این فیلم به شکل ناشیانه با تصاویر مجازی و بی‌ربط به زندان، ترکیب و تدوین شده و گویا صرفا برای فریب مخاطب ناآشنا به روش‌های زندانبانی در ایران اسلامی ساخته شده‌اند.

سازمان زندان‌ها به تصویر منتشرشده در فضای مجازی واکنش نشان داد

در ادامه این اطلاعیه درخصوص احتمال ورود مواد مخدر و دیگر موارد ممنوعه به زندان‌ها، تاکید شده است که هم‌اکنون در زندان‌های کشور با تدابیر امنیتی و حفاظتی، استقرار تجهیزات و دستگاه‌های ایکس‌ری و نیز بازرسی‌ها و کنترل‌های شبانه‌روزی، ورود این اقلام به حداقل ممکن رسانده شده است؛ بنابراین انتشار چنین فیلم‌ها و تصاویری عاری از وجاهت و مستندات کافی است.

بخش پایانی این اطلاعیه با اشاره به روش‌های نوین زندانبانی طی سال‌های اخیر، به وضعیت و شرایط زندان‌های کشور اشاره می‌کند: امروز زندان‌های کشور به واسطه رویه زندانبانی علمی، نه‌فقط محل نگهداری مجرمین بلکه مرکز بازپروری و اصلاح زندانیان است و موید این مطلب نیز آمار حرفه‌آموزی و اشتغال زندانیان، رونق نهضت سوادآموزی، تربیت قاریان قرآن، برگزاری انواع جشنواره‌های مذهبی، فرهنگی و ورزشی یا انواع خدمات درمانی در زندان‌هاست.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار