گوناگون

هشدار های پلیس آگاهی به زائران اربعین

هشدار های پلیس آگاهی به زائران اربعین

پارسینه: سرهنگ محمدرضا اکبری با اشاره به حضور میلیونی زائران در مراسم راهپیمایی اربعین، گفت:‌ لازم است زوار حرم اباعبدالله‌الحسین(ع) به منظور پیشگیری از هرگونه سرقت و سوءاستفاده افراد فرصت طلب توصیه‌های پلیس را مدنظر قرار داده تا سودجویان را در اهداف شوم‌شان ناکام بگذارند.

ایسنا نوشت: معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی فراجا هشدارها و توصیه‌هایی را در خصوص جلوگیری از سرقت در طول مسیر پیاده‌روی به زائران اربعین حسینی ارائه کرد.

سرهنگ محمدرضا اکبری با اشاره به حضور میلیونی زائران در مراسم راهپیمایی اربعین، گفت:‌ لازم است زوار حرم اباعبدالله‌الحسین(ع) به منظور پیشگیری از هرگونه سرقت و سوءاستفاده افراد فرصت طلب توصیه‌های پلیس را مدنظر قرار داده تا سودجویان را در اهداف شوم‌شان ناکام بگذارند.
وی با اشاره به طول مسیر پیاده روی زائران، گفت:‌ لازم است که زائران از توقف یا استراحت در اماکن خلوت و خارج از مسیرهای تعیین شده خودداری کنند. همچنین عدم قبول نوشیدنی و موادغذایی از مراکز یا افراد ناشناس و مشکوک نیز توصیه دیگری است که باید مورد توجه باشد.
معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی فراجا با اشاره به اینکه لازم است که زائران از کوله و سایر اموال شخصی خود در مکان‌های شلوغ و عمومی و بخصوص در زمان استراحت مراقبت کنند، گفت: توصیه دیگر این است که زائران در هنگام وضو گرفتن، وجوه، اشیاء و کیف خود را به افراد ناشناس ندهند. همچنین لازم است که زائران در محل‌های تعیین شده و حتی الامکان در کنار ایستگاه‌های امدادی و پلیس استراحت کنند و از نمایش اشیاء شخصی و اموال خود خودداری کنند.
اکبری با تاکید بر اینکه زائران باید مراقب کف‌زن‌هایی که از آنان درخواست خرد کردن پول می‌کنند، باشند، گفت: زائران در صورت مشاهده برخورد یا درگیری افراد از جمع شدن و توقف در آن محل خودداری کرده و به محض احساس خطر از خیابان‌های فرعی به اصلی تغییر مسیر داده و در محل پر تردد حرکت کنند.
بر اساس اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس، وی توجه زائران را به هشدارهای پلیسی که از طریق رادیو و یا بروشور در طول مسیر شهرهای محل تردد زائران نصب شده است مهم عنوان کرد و گفت: درطول مسیر نباید افراد سالخورده و کودکان را در اقامتگاه یا استراحتگاه‌ها تنها گذاشت.
معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی فراجا با بیان اینکه رها کردن موبایل در هنگام شارژ در موکب ها احتمال ربوده شدن یا حتی گم شدن آن را افزایش می‌دهد، گفت: مراقبت از مدارک هویتی و به خصوص تلفن همراه یکی از مواردی است که زائران باید به آن توجه داشته باشند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار