گوناگون

گرد و خاک و تند باد لحظه‌ای در برخی از مناطق کشور

گرد و خاک و تند باد لحظه‌ای در برخی از مناطق کشور

پارسینه: از امروز تا پنجشنبه در برخی از استان‌های کشور هنگام ساعات بعد از ظهر تندباد لحظه‌ای و خیزش گردو خاک پیش بینی می‌شود.

باشگاه خبرنگاران نوشت: چهارشنبه به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در استان‌های واقع در سواحل دریای خزر شمال غرب ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز و زاگرس مرکزی بخش‌هایی از استان‌های قم، اصفهان یزد، کرمان، فارس، سیستان و بلوچستان و بتدریج خراسان شمالی افزایش ابر و رگبار و رعد و برق پراکنده گاهی همراه با وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد گردوخاک و تگرگ رخ می‌دهد.

روز پنجشنبه همین شرایط، علاوه بر مناطق ذکر شده، برخی نقاط استان‌های واقع در غرب و استان‌های خراسان شمالی و خراسان جنوبی را نیز در بر خواهد گرفت. جمعه در غرب، شمال غرب، غرب سواحل دریای خزر و همچنین در دامنه‌های جنوبی البرز جو آرام همراه با افزایش نسبی دما خواهد بود.

تنها در شرق سواحل دریای خزر خراسان شمالی خراسان رضوی و سمنان بارش خواهد بود. همچنین روز جمعه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در ارتفاعات اصفهان، شمال شرق، فارس، یزد کرمان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و ارتفاعات البرز مرکزی نیز رشد ابر و رگبار و رعدوبرق پراکنده پیش بینی می‌شود.

شنبه در برخی نقاط شمال غرب دامنه و ارتفاعات البرز مرکزی و استان‌های قم، مرکزی، اصفهان، شمال شرق فارس، یزد کرمان و سیستان و بلوچستان و یکشنبه در شمال غرب دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز بخش‌هایی از مرکز و جنوب شرق کشور بویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب رشد ابر‌های همرفتی، رگبار و رعد و برق پراکنده و وزش باد شدید موقتی گاهی همراه با گردوخاک رخ خواهد داد. همچنین تا روز پنجشنبه در استان‌های قزوین، البرز تهران و قم در ساعات بعد از ظهر تندباد لحظه‌ای و خیزش گردوخاک و تا روز جمعه در نوار شرقی و جنوب غرب کشور در بعضی ساعات وزش باد شدید همراه با گردوخاک و کاهش دید خواهد بود.

طی امروز و فردا به سبب نفوذ هوای خنکه در نوار شمالی کشور کاهش نسبی دما رخ میدهد. روز پنجشنبه تا ظهر جمعه خلیج فارس و دریای عمان و تا پنجشنبه دریای خزر مواج و متلاطم است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار