گوناگون

آماده باش مدیریت بحران در پی هشدار زرد هواشناسی به تهرانی‌ها

آماده باش مدیریت بحران در پی هشدار زرد هواشناسی به تهرانی‌ها

پارسینه: مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به هشدار سطح زرد سازمان هواشناسی مبنی بر فعالیت دو سامانه بارشی و باد شدید در تهران هشدارهایی را به مردم ارائه کرد.

به گزارش پارسینه و به نقل از ایسنا؛ حامد یزدی مهر با اشاره به هشدار زرد سازمان هواشناسی مبنی بر فعالیت دو سامانه در روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه نهم و دهم خرداد ماه گفت: طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته ازسوی کارشناسان هواشناسی باید منتظر رگبار باران و رعد و برق و در مناطق مستعد احتمال تگرگ و وزش باد شدید موقت باشیم.

مدیرکل مدیریت بحران به ساکنان نیمه شمالی استان تهران به ویژه ارتفاعات توصیه کرد که بر اساس هشدار هواشناسی به هنگام فعالیت سامانه بارشی از تردد غیرضروری در جاده‌ها پرهیز کنند و در حین تردد نیز احتیاط لازم را داشته باشند.

وی با تاکید بر استحکام بخشی به سازه‌های موقت، سبک و ناپایدار گفت: لازم است این اقدامات انجام شود چرا که در صورت عدم استحکام کافی شاهد حوادث ناگواری خواهیم بود.

یزدی مهر اجتناب از صعود به ارتفاعات و کار در مناطق مرتفع را نیز مورد تاکید قرار داد و گفت: کوهنوردان آماتور و حرفه‌ای و افرادی که در ارتفاع کار می‌کنند هوشیار باشند و از صعود به ارتفاعات طی دو دوز آینده به طور جدی خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران افزود: طبق گزارش هواشناسی سامانه فعال دوم نیز وزش باد شدید، گاهی خیلی شدید، خیزش گردوخاک، کاهش کیفیت هوا و گردوغبار انتقالی را در بعضی ساعات با احتمال تندباد لحظه‌ای به همراه خواهد داشت. در همین راستا نیز از شهروندان استان تهران به ویژه مرکز و نیمه جنوبی میخواهیم ضمن رعایت نکات ایمنی فعالیت سامانه‌های پیش بینی شده در صورت داشتن بیماری زمینه‌ای و سالمند بودن در محیط باز قرار نگیرند.

وی پرهیز از اسکان در حاشیه رود‌ها و مسیل‌ها، قرار گرفتن در لبه پشت‌بام و مجاور سازه‌های موقت و ساختمان‌های نیمه‌کاره را از دیگر توصیه‌های لازم به شهروندان برشمرد و گفت: لازم است که دستگاه‌های امدادی نیز آمادگی خود را در این خصوص ارتقا دهند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار