گوناگون

ساعت فعالیت مدارس از روز دوشنبه ۱۴ فروردین چگونه است؟

ساعت فعالیت مدارس از روز دوشنبه ۱۴ فروردین چگونه است؟

پارسینه: علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت پیش از این درباره تغییر ساعت کار و تأثیر آن بر فعالیت مدارس گفته بود: شروع به کار مدارس هم که با توجه به اینکه ما در استمرار سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ هستیم، مطابق روال گذشته می‌تواند باشد و منعی از این نظر وجود ندارد.

طبق مصوبه دولت، ساعت شروع به کار ادارات و مدارس در سال ۱۴۰۲ اعلام شد و بر این اساس ساعت فعالیت مدارس دوره متوسطه از ۷.۳۰ صبح و ابتدایی از ۸ صبح اعلام شد.

همچنین در راستای کاهش دغدغه والدینی که هر دو در دستگاه‌های اجرایی شاغل و دارای فرزند در مقاطع پیش‌دبستان و دبستان هستند، دستگاه‌های اجرایی در تعامل با یکدیگر مکلفند با شناورشدن ساعت شروع به کار یکی از والدین موافقت کنند.

کارکنان زن سرپرست خانوار دارای شرایط بالا هم مشمول این حکم هستند.

با این حال، پیش از این طبق مصوبه استانداری تهران ساعت فعالیت مدارس دوره ابتدایی همزمان با شروع سال تحصیلی و از ابتدای مهر ۱۴۰۱ از ساعت ۸.۳۰ صبح تعیین شده بود و هم اکنون این پرسش برای برخی والدین مطرح است که آیا همچنان ساعت فعالیت مدارس دوره ابتدایی از ۸.۳۰ صبح خواهد بود؟

در این رابطه علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت گفته است: در مصوبه هیأت وزیران درخصوص تغییر ساعت کار، ساعت شروع به کار دانشگاه‌ها که تغییر نکرده بود و پیش از این هم از ساعت ۸ صبح بود. شروع به کار مدارس هم که با توجه به اینکه ما در استمرار سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ هستیم، مطابق روال گذشته می‌تواند باشد و منعی از این نظر وجود ندارد.

هم اکنون آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در اطلاعیه‌ای درباره ساعت فعالیت مدارس از روز دوشنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ اعلام کرده است: تمام مدارس شهرستان‌های استان تهران، مطابق با روال گذشته از ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ میزبان دانش‌آموزان خواهند بود و فعالیت تربیتی و آموزشی مدارس در دو نوبت صبح و عصر برقرار است.

با توجه به دو نوبته بودن اکثر مدارس، ساعت آغاز به کار مدارس نسبت به گذشته تغییری نخواهد داشت.

آموزش و پرورش شهر تهران با تأخیر در اطلاع رسانی تا این لحظه درباره آغاز ساعت فعالیت مدارس از روز دوشنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ به والدین دانش‌آموزان اطلاع رسانی نکرده است.

با این حال آموزش و پرورش شهر تهران تأکید کرده است: آماده سازی و تمهید مقدمات بازگشایی مدارس پس از تعطیلات نوروز به صورت کاملاً حضوری با برنامه‌های شاد و متنوع در دستور کار قرار گرفته و تمام مدارس آماده ارائه خدمات آموزشی و پرورشی به دانش آموزان هستند.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار