گوناگون

پیش‌بینی وضعیت هوا طی روزهای آینده/ بارش‌های پراکنده در برخی نقاط کشور

پیش‌بینی وضعیت هوا طی روزهای آینده/ بارش‌های پراکنده در برخی نقاط کشور

پارسینه: رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش پراکنده در برخی نقاط کشور و انتقال کاهش دما و هوای سرد به نیمه شرقی کشور و همچنین وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک خبر داد.

صادق ضیاییان، درباره وضعیت جوی کشور اظهار کرد: یکشنبه (۱۳ فروردین) در استان‌های ساحلی خزر، خراسان‌های شمالی و رضوی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: دوشنبه (۱۴ فروردین) در گلستان خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش رخ خواهد داد. سه‌شنبه (۱۵ فروردین) نیز در ارتفاعات البرز مرکزی و شمال شرق و چهارشنبه (۱۶ فروردین) در برخی نقاط شمال غرب و غرب بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی مدیریت بحران و مخاطرات وضع هوا پنجشنبه (۱۷ فروردین) در شمال غرب ارتفاعات البرز، مرکزی، شمال شرق و ارتفاعات مرکزی زاگرس بارش پیش‌بینی می‌شود. لازم به ذکر است یکشنبه کاهش دما به نیمه شرقی کشور منتقل خواهد شد. در این روز در غالب مناطق کشور به‌ویژه در نیمه‌شرقی و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی وزش باد شدید گاهی گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: از روز دوشنبه روند افزایش دما در کشور پیش‌بینی می‌شود. چهارشنبه و پنجشنبه وزش باد شدید در اردبیل خواهیم داشت.

ضیاییان گفت: یکشنبه دریای خزر و در سه روز آینده خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج و طوفانی خواهند بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا همچنین درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۴ فروردین) صاف تا قسمتی ابری و وزش باد با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۸ و روز سه‌شنبه (۱۵ فروردین) کمی ابری و در بعضی ساعت‌ها افزایش باد با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۲۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۳ و ۱۴ فروردین) بندرعباس با دمای ۲۸ و ۲۵ درجه سانتیگراد گرمترین و شهرکرد با دمای ۵- و ۳- سردترین مرکز استان کشور است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار