گوناگون

هواشناسی تهران هشدار داد / بارش باران و برف در پایتخت از فردا

هواشناسی تهران هشدار داد / بارش باران و برف در پایتخت از فردا

پارسینه: اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار سطح نارنجی از نفوذ سامانه بارشی و به تبع آن بارش باران، رگبار و رعد و برق در استان تهران از بعد از ظهر یکشنبه ۶ فروردین تا سه‌شنبه ۸ فروردین خبر داد.

به گزارش پارسینه به نقل از ایسنا، بر اساس این هشدار صادره از سوی اداره کل هواشناسی تهران ، سامانه بارشی از بعد از ظهر فردا یکشنبه ۶ فروردین تا سه‌شنبه ۸ فروردین در این استان به ویژه در نیمه شمالی و ارتفاعات شمال غرب این استان نفوذ خواهد کرد.

بر این اساس طی بازه زمانی یاد شده بارش باران ، رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقتی، در مناطق مستعد بارش تگرگ، بارش برف و گاهی کولاک برف در ارتفاعات بالا دست و نیز وقوع پدیده مه برای استان تهران پیش بینی می‌شود که به تبع آن لغزندگی جاده‌ها و کاهش دید، اختلال در ناوگان حمل و نقل، آبگرفتگی معابر، بالا آمدن آب رودخانه‌ها، جاری شدن روان آب، کولاک برف در نواحی کوهستانی، احتمال صاعقه، احتمال ریزش سنگ در نواحی کوهستانی، خسارت به سازه‌های موقت به ویژه چادرهای مسافرتی و خسات به صنعت کشاورزی اثرات این مخاطه خواهد بود.

در همین راستا اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به همراه داشتن تجهیزات لازم و سوخت کافی هنگام سفر، عدم اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها، پرهیز از فعالیت‌های کوهنوردی، خودداری از چرای دام و عدم تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت به ویژه چادرهای مسافرتی و نیز لایه روبی کانال‌ها و آبروها توصیه کرده است.

همچنین انتقال نهاده‌های کشاورزی به مکان‌های مسقف، آماده سازی و راه اندازی سامانه‌های ضد تگرگ و سایر تجهیزات مانند استفاده از توری بر روی باغ‌ها، استخرهای پرورش آبزیان و گلخانه‌ها جهت کاهش خسارت احتمالی و آمادگی سازمان‌ها و ارگان‌های امدادرسان و ذیربط از دیگر تاکیدات اداره کل هواشناسی استان تهران است.

به گزارش ایسنا در هشدار نارنجی ‌رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار