گوناگون

ماجرای گرداوری مارهای زنگی در جهان چیست+ فیلم

پارسینه: گردآوری سالانه مار‌های زنگی به سال ۱۹۵۸ برمی گردد و این کار انتقاداتی را به دنبال دارد، نه فقط به خاطر کشتن، بلکه برای روشی که برای بیرون کشیدن مار‌ها به کار می‌برند.

شهر سوئیت واتر تگزاس به عنوان محل برگزاری بزرگترین گردآوری مار‌های زنگی در جهان که در آن هزاران مار سمی به زور از لانه‌های خود خارج شده و به نمایش گذاشته می‌شود، شهرت دارد.

مار‌های زنگی در آخر هفته دوم ماه مارس گردآوری می‌شوند و سپس به کولیسئوم منتقل می‌شوند، جایی که ده‌ها هزار بازدید کننده بیرون کشیدن سم مار‌ها را تماشا می‌کنند.

آن‌ها صدای جغجغه‌ای خود را درمی‌آورند، نیش‌هایشان را نشان می‌دهند و قبل از اینکه برای کالا‌های چرمی پوستشان را بکنند، جمعیت را با نیروی خود متحیر می‌کنند.

گردآوری سالانه مار‌های زنگی به سال ۱۹۵۸ برمی گردد و این کار انتقاداتی را به دنبال دارد، نه فقط به خاطر کشتن، بلکه برای روشی که برای بیرون کشیدن مار‌ها به کار می‌برند. شکارچیان بنزین را به شکاف‌های صخره‌ای که مار‌ها در ماه‌های سردتر سپری می‌کنند، تزریق می‌کنند.

جفری کورنت، شکارچی مار زنگی، گفت: ما حدود یک چهارم فنجان، شاید نصف فنجان بنزین را در پشت لانه مار‌های زنگی می‌ریزیم و آن‌ها از بخار بنزین خوششان نمی‌آید؛ بنابراین آن‌ها بیرون خواهند آمد تا یک جور‌هایی هوای تازه بخورند و همانطور که آن‌ها شروع به حرکت در هوای آزاد می‌کنند صید می‌شوند.

مت گود، متخصص مار زنگی و دانشمند پژوهشی در دانشگاه آریزونا، گفت که چنین جمع‌آوری‌هایی کاملاً وحشتناک هستند.

او گفت که شکار می‌تواند راه خوبی برای مدیریت جمعیت حیوانات باشد، اما باید به درستی تنظیم شود. وی افزود که قرار دادن بنزین در لانه‌ها می‌تواند به سایر حیات وحش آسیب برساند.

تیفانی برایت، مدیر عملیات حفاظت از مار زنگی هم گفت تگزاس می‌تواند از سایر ایالت‌هایی مانند پنسیلوانیا یاد بگیرد که نظارت بر مار زنگی را تنظیم می‌کنند.

وی گفت: شکارچیان پنسیلوانیا برای گردآوری تعداد مار زنگی محدودیت دارند. در حالی که در تگزاس، هیچ نظارت یا مقرراتی برای شکار این حیوانات وجود ندارد.

منبع: فرارو

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار