گوناگون

تمرکز پلیس بر شفافیت در اجرای خدمات و پاسخگویی به هنگام است

تمرکز پلیس بر شفافیت در اجرای خدمات و پاسخگویی به هنگام است

پارسینه:  سخنگوی فراجا تصریح کرد؛ نوروزی متفاوت با پلیس مقتدر و حرفه ای شعار و کلید واژه آغازین سال هزار و چهارصد ودو می باشد. 

به گزارش پارسینه، سردار " سعید منتظرالمهدی " اظهار داشت : تفاوتی در سال جدید با ابعاد چند گانه که مهمترین آنها تقارن و تلاقی نوروز با ماه مبارک رمضان است و امید است نوید بخش حلاوتی دو چندان در حوزه معنویت و امنیت برای شهروندان باشد؛ پلیس در این نوروزِ متفاوت تلاش می کند تا ترجمانِ توامان اقتدار و رافت پلیس را در جامعه به منصه ظهور رسانده و حرفه ای گرایی را در ماموریت های خود به عینیت برساند و امنیتِ حداکثریِ حریم شهروندان را تامین و حفظ کند.
در تعطیلات نوروزی حدود نود هزار نیرو مامور ایجاد و تقویت امنیت شهروندان گرامی شده اند.

پلیس از تجهیزات هوشمند، چندین دستگاه پهباد، ده ها فروند بالگرد و بال ثابت و هفت هزار دستگاه خودرو و موتورسیکلت در راستای تامین امنیت و انتظام‌بخشیِ هر چه بیشتر امنیت کشور، معابر، جاده ها را مورد پایش قرار خواهد داد.

بزرگترین شبکه ی خدمات اجتماعی در کشور به پلیس تعلق دارد زیرا که فلسفه وجودی شکل گیری این سازمان ، خدمت بی منت به مردمان خوب کشورمان است

بیش از هجده میلیون تماس با سامانه صد وده فوریتهای پلیسی برای درخواست کمک و راهنمایی صورت پذیرفته که این خود نشان از اعتماد مردم به خادمان خود در این سازمان بزرگ دارد و پلیس را مرجعی مقبول و شایسته برای مشکلات و مراجعاتشان می داند.

مرزهای کشور کماکان زیر چتر نظارتی پلیس مرزبانی مرزبانان کشورمان بوده و با افزایش گشت های ویژه دریایی، هوایی و زمینی از مرز تا مرکز، امنیت جغرافیای کشور را تامین می کنند.

دستگیری بیش از ششصد و سی سوداگر مرگ و هفتاد و سه شرور ِ امنیت ستیز در عملیات های مرزبانی از اقدامات این یگان در سال گذشته است.

پلیس این روزها از مرز تا مرکز را زیر نگین خود دارد؛ دور افتاده ترین نقاط مرزی نیز تحت کنترل و پایش لحظه ای قرار می دهد و علاوه بر ممانعت از ورود هر نوع کالای قاچاق، تامین امنیت کولبران و مرزنشینان را بر عهده دارد.

تقویت ناوگان شناور مرزبانی با افزایش هفتاد فروند شناور به دریابانی استان های مرزی ساحلی، افزایش صدو نود وشش دستگاه به ناوگان خودرویی و افزایش عِده و عُده مرزبانان، بخشی از فعالیت های پلیس مرزبانی است که بیش ‌از هشت هزار و هفتصد وهفتاد و پنج کیلومتر مرز کشور، را زیر چتر نظارت و کنترل خود دارند.

بی شک مرزهای ایران یکی از ((مرزهای امن جهان)) است؛ چرا که در همین راستا مرزبانان کشورمان در سال هزاوچهارصدویک خوش درخشید و موفق شدند تا از خروج بیش از سی میلیون لیتر سوخت جلوگیری کنند. مانع خارج شدن بیش ازپنجاه کیلوگرم طلا از کشور شوند و همچنین چند میلیون داروی مهم و حیاتی، حدود پنجاه هزار راس دام قاچاق، سه میلیون و پانصد هزار ماده محترقه خطرناک را کشف و ضبط نمایند و در حین این عملیات ها، هفتاد وسه نفرشرورِ امنیت ستیز، را به هلاکت برسانند.

تمرکز پلیس بر شفافیت در اجرای خدمات و پاسخگویی به هنگام است

بیست وشش هزار پلیس راهور، مسافران را در سفر نوروزی همراهی می کنند

شماره گذاری هشت میلیون فقره خودرو و موتورسیکلت و استفاده از نوبت دهی اینترنتی

صدور بیش از دو میلیون جلد گواهینامه رانندگی و موتور سیکلت

تمرکز پلیس همواره بر شفافیت در اجرای خدمات و پاسخگویی به هنگام استوار است .

پلیس راهور به عنوان یکی از بازوان مهم و ارکان مهم خدمات رسان فراجا در سال هزارو چهارصدویک ، صدور بیش از دو میلیون جلد گواهینامه رانندگی و موتور سیکلت ، شماره گذاری هشت میلیون فقره خودرو و موتورسیکلت، اسقاط حدود چهل وهشت هزار دستگاه خودروی فرسوده را در کارنامه کاری خود دارد.

با همت همه دستگاه های متولی از جمله پلیس راهنمایی و رانندگی، راهداری، شهرداری و ... سه هزار و سیصد ونود و دو نقطه حادثه خیز برون شهری و حدود سه هزار نقطه حادثه خیز درون شهری شناسایی شده و با تمهیدات اندیشیده شده و صرف هزینه های متنابهی تا کنون بالغ بر دو هزار و صدونودوچهار نقطه حادثه خیز درون شهری و برون شهری ترمیم شده است.

راه اندازی گشت های ویژه مبارزه با جرائم خشن در تهران و دیگر استانها و همچنین شناسایی باندهای سرقت های سازمان یافته و سریالی ، قدمی بلند در راستای ارتقای امنیت عمومی و اجتماعی است.

خادمان مردم در سازمان بزرگ انتظامی، دستگیری تقریباَ تمامی عوامل جرایم خشن (قتل،نزاع،تجاوز به عنف و...) و تحویل آنان به مراجع قضایی را از اولویت های ماموریتی خود می دانند چرا که جرایم خشونت آمیز امنیت روانی شهروندان را سلب می‌کند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار