گوناگون

سفیدترین پر جهان متعلق به این پرنده است+ تصاویر

سفیدترین پر جهان متعلق به این پرنده است+ تصاویر

پارسینه: پرهای دم ابیای اوراسیایی سفیدترین پر در میان پرندگان است که تا ۵۵ درصد نور خورشید را منعکس می‌کند که تا ۳۰ درصد بیشتر از هر پرنده دیگری در جهان است.

به گزارش خبرآنلاین، دانشمندان برای اینکه میزان دقیق بازتاب نور در پرهای ابیای اوراسیایی را اندازه‌گیری کنند، نمونه‌ها را با میکروسکوپ الکترونی بررسی کردند.

آنها از میکروسکوپ الکترونی برای تجزیه و تحلیل ساختار، اسپکتروفتومتری (طیف‌نورسنجی) برای اندازه گیری بازتاب نور و مدل سازی نوری برای ردیابی نحوه تعامل نور با ساختارهای درون پر استفاده کردند.

ابیای اوراسیایی سفیدترین پر در بین پرندگان شناخته شده را دارد.

پس از مقایسه نتایج با نتایج سایر گونه‌های پرندگان، مشخص شد که ابیای اوراسیایی سفیدترین پر در بین پرندگان شناخته شده را دارد.

در داخل یک پر، شاخه‌هایی که رامی نامیده می‌شوند، صاف شده و مانند پرده‌های ونیزی روی هم قرار گرفته بودند. این باعث افزایش سطح در دسترس برای انعکاس نور شده و جلوی عبور نور از شکاف‌های بین شاخه‌ها را می‌گیرد.

ابیای اوراسیایی سفیدترین پر در بین پرندگان شناخته شده را دارد.

نکته جالب اینکه در مجموع ابیای اوراسیایی پرهای سفیدی ندارد و فقط نوک دمش سفید است که باور محققان وسیله‌ای برای برقرار ارتباط در محیط کم نور جنگل‌ها است. به این ترتیب که با بازتاب اندک نور جنگل برای دیگر ابیاها قابل مشاهده می‌شود.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار