گوناگون

بارش پراکنده در برخی استان‌ها

بارش پراکنده در برخی استان‌ها

پارسینه: رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش پراکنده در برخی استان‌ها و وزش باد در غالب نقاط کشور خبر داد.

صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی دو روز آینده در برخی نقاط هرمزگان، جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان ابرناکی و بارش پراکنده ، گاهی رعد و برق و وزش بادشدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: جمعه (۱۲ اسفند) در برخی نقاط آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی و شنبه (۱۳ اسفند) در ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی بارش پراکنده و خفیف پیش‌بینی می‌شود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا یکشنبه (۱۴ اسفند) در اغلب مناطق کشور جوی آرام و آسمانی صاف پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: پنجشنبه(۱۱ اسفند) در استان‌های واقع در دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز مرکزی و نیمه‌شرقی کشور و جمعه تا یکشنبه (۱۲ تا ۱۴ اسفند) در غالب مناطق کشور وزش باد قابل ملاحظه خواهد بود.

ضیاییان در ادامه گفت: جمعه در استان‌های غربی کشور احتمال خیزش گردوخاک وجود دارد.

وی افزود: روز شنبه افزایش محسوس دما در غالب مناطق کشور به‌ویژه در استان‌های ساحلی خزر رخ خواهد داد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا ( ۱۱ اسفند ) کمی ابری، همراه با غبار صبحگاهی و از بعد از ظهر وزش باد با حداقل دمای ۱۱ و حداکثر دمای ۱۹ درجه سانتیگراد و روز جمعه ( ۱۲ اسفند ) صاف تا کمی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۱ و حداکثر دمای ۱۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز(۱۰ اسفند) و فردا( ۱۱ اسفند) بندرعباس با دمای ۳۰ و ۲۸ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و طی امروز، زنجان، سنندج و شهرکرد با دمای ۳- و فردا شهر کرد با دمای ۵-درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار