گوناگون

روزانه حدود ۵۰ تا ۶۰ قلاده سگ ولگرد جمع‌آوری می‌شود+ جزئیات

روزانه حدود ۵۰ تا ۶۰ قلاده سگ ولگرد جمع‌آوری می‌شود+ جزئیات

پارسینه: مدیر کنترل جانوران شهری سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از جمع آوری روزانه ۶۰ سگ ولگرد در سطح شهر خبر داد.

به گزارش پارسینه به نقل از همشهری آنلاین،

داوود گودرزی، مدیر کنترل جانوران شهری سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در مورد جمع‌آوری سگ‌های بلاصاحب اظهار کرد: در حال حاضر ۱۰ تیم زنده‌گیری با همراهی ۱۰ متخصص مشغول جمع‌آوری سگ‌های ولگرد در تهران هستند. در این بین مناطق ۱،۲،۴،۵،۱۵،۱۸،۱۹،،۲۰،۲۱و ۲۲ به دلیل جغرافیای خاص و داشتن نقاط حاشیه‌ای و حریم، بیشترین تعداد سگ‌های بلاصاحب را دارا هستند.

او افزود: در خصوص جمع‌آوری سگ‌های بلاصاحب شهر تهران، سه مشکل وجود دارد که اولین مشکل، رهاسازی سگ‌های ولگرد شهرهای اقماری در تهران است. در مناطق غربی تهران سگ‌های ولگرد شهرهای اطراف به پایتخت منتقل و رهاسازی می‌شوند. متاسفانه در مناطق جنوبی، شمالی و شرقی هم با همین معضل روبرو هستیم و سگ‌هایی که در شهرها و شهرک‌های اطراف تهران جمع‌آوری می‌شوند، در محدوده شهر تهران رها شده و به مشکلات ما برای کنترل می‌افزایند.

گودرزی دومین مشکل را بازار خرید و فروش سگ‌ها در حاشیه تهران خواند و عنوان کرد: سومین مشکل در جمع‌آوری سگ‌های ولگرد، برخی افراد هستند که بدون داشتن اطلاعات و آگاهی کامل در عملیات زنده‌گیری سگ‌ها مداخله می‌کنند. ما گروه‌های حامیان واقعی و دلسوز را در کنار خود داریم که در بحث غذادهی و نظافت سگ‌ها کمک می‌کنند. به طوری که در مرکز نگهداری و نقاهتگاه ما در آرادکوه ۵ گروه ۸ نفری مشغول کمک هستند، اما گروهی از دوستداران حیوانات در پارک کوهسار، دره شیان، پارک پردیسان و بوستان یاس فاطمی، هنگام جمع‌آوری سگ‌های بلاصاحب به دلیل ناآگاهی و کمبود اطلاعات در کار نیروهای شهرداری مداخله کرده و کار جمع‌آوری سخت‌تر می‌شود.

گودرزی در مورد تعداد سگ‌های جمع‌آوری شده، عنوان کرد: روزانه حدود ۵۰ تا ۶۰ قلاده سگ جمع‌آوری و به نقاهتگاه آرادکوه منتقل می‌شوند که حدود ۱۱ هزار متر مربع وسعت دارد و دارای یک کلینیک مجهز به همراه چندین متخصص شامل دامپزشکان، کمک دامپزشکان و البته نیروهای خدماتی به صورت شبانه روزی فعال است.

وی افزود: در نقاهتگاه آرادکوه سگ‌های بیمار و غیربیمار با تشخیص دامپزشک جداسازی شده و همچنین سگ‌های نر و ماده نیز به صورت جداگانه نگهداری می‌شوند. روزانه حدود ۲۰ سگ در آرادکوه مورد عقیم سازی قرار می‌گیرند. نقاهتگاه آرادکوه ظرفیت نگهداری از ۲ هزار سگ را دارد که قرار است توسط سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، ۲ هکتار به ظرفیت این نقاهتگاه اضافه شود.

گودرزی بیان کرد: طبق دستورالعمل‌های موجود، سگ‌های بلاصاحب عقیم سازی شده و واکسن هاری دریافت می‌کنند و با شرایط مناسبی نگهداری می‌شوند. این سگ‌ها پلاک شناسایی دارند و در صورتی که اشخاص حقیقی برای باغ، کارخانه و … تمایل به در اختیارگیری این سگ‌ها داشته باشند، می‌توانند با مراجعه به سازمان مدیریت پسماند و پر کردن فرم تعهد که بعدها سگ را در سطح شهر رها سازی نکنند، بدون پرداخت کوچکترین هزینه‌ای سرپرستی آنها را برعهده بگیرند.

ارسال نظر

 • امین

  اقابفرستینشون برای چینی‌ها

 • ناشناس

  اگه حامیان ودوستداران حیوانات بخصوص سگ های مظلوم وبلاصاحب (نه ولگرد اطمینان پیدا کنند که این سگ ها صدرصد کوچکترین ظلمی وآسیبی در حقشان روا نمیشود ومورد آزار قرار نمیگیرند وبموقع آب وغذا میگیرند واز نظر بهداشتی رسیدگی میشوند ..قطعا برا گرفتنشان توسط شهرداری مقاومت نمیکنند ...ما تا الان شاهد بدترین رفتار و خشونت زیادی با این آفریده های بی پناه خدا بودیم که قطعا بی حواب از سمت کائنات نخواهد بود ..کشتار دسته جمعی گندک را هیچ انسان با وجدانی فراموش نخواهد کرد ..

 • ناشناس

  بله دقیقا منم با نظر شما کاملا موافقم
  اصلا گفته هاشون با نزدیک به واقعیت هم نیست چه برسه به خود واقعیت
  آدم قلبش درد میگیره از این همه سگ بی پناه گشنه و مریض

 • ناشناس

  آدما به حریم سگای بدبخت وارد شدن و تا نوک کوه رو ساختن
  این بیچاره ها چه کنن که جایی برای زندگی وغذایی برای خوردن ندارن

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار