گوناگون

از نان شب واجب تر برای سالمندان

از نان شب واجب تر برای سالمندان

پارسینه: فواید ماساژ سالمند و تاثیرات شگفت انگیز آن بر روح و جسم آنان را می خوانیم.

فواید ماساژ برای سالمندان ، در تحقیقات علمی به اثبات رسیده است ، ماساژ سالمندان باعث کاهش دردهای مزمن و بهبود حفظ تعادل و به طور کلی بهبود کیفیت زندگی در سالمندان می شود.

تحقیقات مختلفی درباره فواید ماساژ برای سالمندان انجام شده است و همه نتیجه یکسانی داشته اند ، ماساژ سالمندان میتواند کیفیت زندگیشان را بهبود دهد.

ماساژ منظم ، کیفیت زندگی را تا حد زیادی افزایش داده و به افراد مسن اجازه میدهد که سالم تر ، جوان تر و متعادل تر باشند.

افزایش سن با کاهش مداوم تندرستی همراه است و تحلیل رفتن فیزیولوژیک داخلی بدن جرئی از روند پیری محسوب می شود.

دوران پیری با سه عامل تعیین کننده مشخص می شود:

• سن تقویمی : بر اساس اعلام سازمان جهانی سن تقویمی 65 سال در اغلب کشورهای در حال توسعه آغاز پیری در نظر گرفته می شود.

• تغییر در نقش های اجتماعی : مانند بازنشتگی

• تغییر در ظرفیت های عملکردی : کاهش توانایی های فیزیکی و حواس چند گانه از جمله تحلیل عضلات و مفاصل ، کاهش سرعت پاسخ عصبی ، اختلالات بینایی و شنوایی .

تاثیرات مثبت ماساژ برای سالمندان عبارتند از :

• کاهش دردهای مزمن : درد مزمن دردی است که بیش از 6 ماه وجود داشته باشد و در صورت ادامه دار شدن میتواند منجر به افسردگی ، محدودیت در حرکت و کاهش فعالیت سالمند شود.

ماساژ میتواند به حذف مواد زائد بدن کمک کرده و با افزایش دمای موضعی باعث کاهش درد شود. ماساژ درمانی میتواند باعث بهبود جریان خون و کاهش تورم ، کاهش التهاب مفاصل و درد عضلانی و دردهای مزمن مربط با افزایش سن شود.

• کاهش درد آرتروز : در یک مطالعه سالمندانی که از ماساژ به عنوان بخشی از درمان آرتروز استفاده می کنند ، درد و سفتی کمتری داشتند و عملکردشان در عرض چند ماه بهبود پیدا کرد. بهبود گردش خون و افزایش درجه حرارت بافت های اطراف مفاصل ، حضور مواد مغذی را در مفاصل افزایش داده و منجر به بهبود عملکرد و افزایش تحرک مفاصل می شود.

• بهبود کیفیت خواب : در یک مطالعه افراد سالخورده ای که به صورت هفتگی ماساژ داده می شدند ، خواب عمیق تر و طولانی تری داشتند. کیفیت خواب باعث می شود که بدن زمان بیشتری برای ترمیم خود داشته باشد و سلامت کلی بدن بهبود پیدا کند.

• بهبود علایم آلزایمر : مطالعاتی که در زمینه فواید ماساژ برای سالمندان انجام شد ، نشان داده است که ماساژ آرام پشت بیماران آلزایمر باعث کاهش برخی از مشکلات بیماری از جمله ، سرگردانی ، بیهوده راه رفتن و مقاومت می شود.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار