گوناگون

جعفر پناهی فیلمساز برجسته سینمای ایران «موقتاً» آزاد شد

جعفر پناهی فیلمساز برجسته سینمای ایران «موقتاً» آزاد شد

پارسینه: عکسی از جعفر پناهی و‌همسرش پس از آزادی از زندان منتشر شده و گفته می شود او با تلاش‌ خانواده، وکلا، نمایندگان خانه‌سینما و سازمان سینمایی به‌طور موقت از زندان اوین آزاد شده است.

به گزارش پارسینه ، جعفر پناهی، کارگردان سرشناس ایران، شامگاه جمعه ۱۴ بهمن پس از نزدیک به هفت ماه از زندان اوین با قید وثیقه آزاد شد. تصاویر پناهی پس از آزادی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که نشان می‌دهد خانواده و دوستانش در مقابل زندان اوین او را در آغوش گرفته‌اند.

برخی ادعاها حاکی است آزادی موقت این فیلم‌ساز در سومین روز از اعلام اعتصاب غذای او صورت گرفته است. پناهی روز چهارشنبه با انتشار یادداشتی که توسط برخی منابع خبری خارج از کشور منتشر شده بود اعلام کرد که در اعتراض به عدم رسیدگی به پرونده قضایی خود دست به اعتصاب غذا زده است.

ساعاتی پیش رسول صدرعاملی، سخنگوی خانه سینما در نشست خبری فیلم «جنگ پرتقال» در جشنواره فجر ابراز امیدواری کرده بود که او و مژگان اینانلو (مستندساز) طی «فردا یا پس‌فردا در خانه‌های خودشان باشند».

او با اشاره به پیگیری‌های هیات مدیره خانه سینما برای آزادی دستگیرشدگان سینما و «آرزوی آزادی یکی دو نفر از زندانیان» گفت اخیرا از طریق هیات مدیره خانه سینما جلسه‌ای با دادستانی داشته که «خیلی لطف کردند و با کم کردن وثیقه‌ها خیلی‌ها را آزاد کردند».

خانه سینما روز گذشته، پنج‌شنبه ۱۳ بهمن نیز با انتشار بیانیه‌ای درباره وضعیت سلامت جسمی جعفر پناهی و مژگان ایلانلو، فیلم‌سازان زندانی، ابراز نگرانی کرد.

این بیانیه با تاکید بر این که حکم محکومیت جعفر پناهی از تاریخ ۲۳ مهر ماه در دیوان عالی کشور نقض شده، یادآوری کرد: «طبق قانون باید اجرای حکم ایشان متوقف و ایشان آزاد شوند. با توجه به سن و وضعیت جسمانی نامناسب او، هر لحظه ممکن است اتفاق ناگواری رخ دهد.»

ارسال نظر

 • ببرمازندران

  فیلمساز برجسته؟؟

 • ناشناس

  برجسته رو خوب اومدی

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار