گوناگون

روش عجیب سنجش وفاداری اطرافیان با جعل مرگ! + فیلم و عکس

روش عجیب سنجش وفاداری اطرافیان با جعل مرگ! + فیلم و عکس

پارسینه: مرد برزیلی که برای سنجش میزان وفاداری اطرافیانش اقدام به جعل مرگ خود کرد به سوژه رسانه ها در این کشور تبدیل شده است.

یک مرد برزیلی پس از آنکه از روی کنجکاوی محض به جعل مرگ خود اقدام کرد تا میزان وفاداری اطرافیان خود را بسنجد خشم دوستان و خانواده‌اش را برانگیخت.

بالتازار لموس ۶۰ ساله، به عنوان یک "تشریف پرداز" باتجربه، به نوعی استاد تشریفات برای انواع مختلف رویدادها، صد‌ها مراسم تشییع جنازه برگزار کرده بود که در برخی از آن‌ها حداقل ۲ نفر و برخی دیگر به تعداد زیاد ۵۰۰ نفر شرکت کرده بودند. اخیراً او به این فکر می‌کرد که چند نفر از دوستان و خانواده اش برای ادای احترام و خداحافظی با او در هنگام مرگش در مراسم خود او شرکت خواهند کرد. این مرد برای فهمیدن این موضوع تصمیم گرفت با جعل مرگ خود ببیند چند نفر در تشییع جنازه او حاضر می‌شوند.

در ۱۰ ژانویه، شخصی پیام شومی را در رسانه‌های اجتماعی بالتازار لموس منتشر کرد که در آن اعلام کرد: «در آغاز این بعد از ظهر غم انگیز، بالتازار لموس ما را ترک کرد. اطلاعات بیشتر به زودی". یک روز قبل، عکسی که در مقابل بیمارستان آلبرت انیشتین در سائوپائولو گرفته شده بود، منتشر شده بود که نشان می‌داد این مجری مراسم در آنجا بستری شده است، بنابراین همه بدترین را فرض کردند.

جعل مرگ

خانواده لموس از اعلام مرگ وی شگفت زده شدند، زیرا حتی هیچ کس نمی‌دانست که او در بیمارستان بوده است. یکی از برادرزاده‌هایش سریع به بیمارستان آلبرت انیشتین برزیل رفت تا در مورد او بپرسد، اما کارکنان هیچ سابقه‌ای از بستری شدن یک بالتازار لمو در چند روز گذشته نداشتند.

در حالی که دوستان آنلاین بالتازار شروع به اشتراک گذاری خبر غم انگیز درگذشت او کردند، مردم شروع به ادای احترام کردند و علت مرگ را جویا شدند. توضیحی زیادی در این باره داده نشد، اما در عوض، زمان و مکان مراسم تشییع و تشییع جنازه در حساب فیسبوک این مجری مراسم درج شد.

در ۱۸ ژانویه، دوستان و خانواده بالتازار لموس در یک کلیسای کوچک در شهر زادگاهش کوریتیبا برای مراسم خاکسپاری جمع شدند. در یک لحظه، صدای بالتازار شروع به بازگویی زندگی او کرد و برخی از حاضران به این فکر افتادند که این صدای ضبط شده از مرده است. سپس در‌های محراب باز شد و او جلوی همه بیرون آمد.

همانطور که می‌توانید تصور کنید، بهترین راه برای توصیف واکنش مردم به دیدن بالتازار "شوک" بود. برخی از مردم شروع به گریه کردند و برخی دیگر با دهانی باز به او نگاه کردند. اما به محض اینکه او توضیح داد که مرگ خود را جعل کرده است تا ببیند چه کسی در مراسم تشییع جنازه او شرکت می‌کند، شرکت کنندگان شروع به متهم کردن او کردند.

جعل مرگ

یکی از حاضران به او گفت: «بالتازار تو آنچه را که می‌خواستی، برای جلب توجه، به دست آوردی.» نفر دیگر گفت: «چه شوخی مسخره ای! من فکر می‌کنم باید با همه کسانی که در مرگ فرضی شما عزادار شدند عکس بگیرید. من شخصاً شما را نمی‌شناسم و امیدوارم هرگز شما را ملاقات نکنم.»

داستان بالتازار لموس بلافاصله در رسانه‌های اجتماعی پخش شد و به زودی خبرگزاری‌ها با او تماس گرفتند تا درباره انگیزه او بیشتر بدانند. او توضیح داد که هرگز نمی‌خواسته مردم را غمگین کند، اما این تنها راهی است که می‌توان فهمید چه کسی پس از مرگ حتمی او سوگوار او خواهد شد.

بالتازار در این باره گفت: «من این ایده را پنج ماه پیش داشتم. می‌خواستم طوری جلوه کنم که واقعاً مرده ام. مردم آن را به شیوه خود تفسیر کردند. حقیقت این است که می‌خواستم بدانم چه کسی به دنبال من خواهد آمد.» "من به کسی نگفتم. من هیچ قصدی نداشتم که به کسی صدمه بزنم، توهین کنم یا به کسی آسیب برسانم. من واقعا از این افراد عذرخواهی می‌کنم.»/مخاطب 24

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار