گوناگون

مافیای فیلترشکن در ایران و درآمد فضایی اش!

مافیای فیلترشکن در ایران و درآمد فضایی اش!

پارسینه: اگر فرض کنیم هم‌اکنون تنها ۲۰درصد از کاربران پلتفرم‌های فیلترشده از وی‌پی‌ان پولی استفاده می‌کنند به رقمی معادل ۵۴۰میلیارد تومان گردش مالی مافیای فیلترشکن در ماه می‌رسیم.

روزنامه همشهری در گزارشی با اشاره به فیلترینگ گسترده و رواج استفاده از فیلترشکن ، گردش مالی مافیای فیلترشکن را ۵۴۰ میلیارد تومان در ماه تخمین زده است.

تولید فیلترشکن، انتشار رایگان و فروش آن، سال‌هاست در کشور ما رواج دارد. اکنون تخمین زده می‌شود که حداقل ۴۵میلیون کاربر در توییتر، تلگرام، اینستاگرام و واتساپ فعالیت می‌کنند. گزارش سال۲۰۱۴میلادی (۹۳-۹۲) وزارت ورزش و جوانان کشور نشان می‌دهد که حداقل ۷۰درصد کاربران از فیلترشکن استفاده می‌کنند که از این تعداد به ازای هر ۸نفر یک نفر در آن زمان از وی‌پی‌ان پولی استفاده می‌کرده است.

بررسی‌های همشهری نشان می‌دهد هم‌اکنون میانگین قیمت فروش وی‌پی‌ان در کشور به ماهانه حداقل ۶۰هزار تومان رسیده است. اگر فرض کنیم هم‌اکنون تنها ۲۰درصد از کاربران پلتفرم‌های فیلترشده از وی‌پی‌ان پولی استفاده می‌کنند به رقمی معادل ۵۴۰میلیارد تومان گردش مالی مافیای فیلترشکن در ماه می‌رسیم. در این محاسبه همه پارامترها به‌صورت حداقلی درنظر گرفته شده است.

ارسال نظر

 • شیرین صفوی

  سلطان فیلتر شکن هم در راه است پشت پرده اش هم صد درصد خودی است مثلاآقا و خانوم زاده ای !!!!!!

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار