گوناگون

برف و باران در راه‌های ۱۰ استان کشور/ تردد روان در جاده‌ها و انسداد ۱۲ محور

برف و باران در راه‌های ۱۰ استان کشور/ تردد روان در جاده‌ها و انسداد ۱۲ محور

پارسینه: رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا با اعلام بارش برف و باران در جاده‌های ۱۰ استان کشور گفت که تردد در اکثر محورهای مواصلاتی روان است.

سرهنگ احمد شیرانی درباره وضعیت جوی جاده‌ها ی کشور گفت: برابر آخرین گزارش‌های دریافتی از مراکز کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی در سراسر کشور در حال حاضر شاهد بارش برف و باران در برخی از محور‌های استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، لرستان، همدان، قم، مرکزی و کرمانشاه هستیم. همچنین در برخی از محور‌های استان‌های بوشهر و ایلام نیز بارش باران گزارش شده است.

ایسنا نوشت: وی افزود: در همین راستا نیز رانندگان باید توجه داشته باشند که استفاده از زنجیرچرخ در محور‌ها و گردنه‌های کوهستانی برف‌گیر الزامی است. رعایت فاصله طولی مناسب و سرعت مطمئنه و پرهیز از سبقت غیرمجاز موضوع دیگری است که رانندگان باید در شرایط برفی و بارانی رعایت کنند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا درباره وضعیت ترافیکی جاده‌ها ی کشور نیز گفت: ترافیک در تمامی محور‌های مواصلاتی به شکل روان در حال انجام است و تنها در آزادراه کرج - قزوین محدوده مهرویلا و آزادراه قزوین - کرج محدوده پل فردیس ترافیک نیمه سنگین گزارش شده است.

شیرانی درباره تردد‌های جاده‌ای نیز گفت: براساس اطلاعات دریافتی از سامانه‌های ترددشمار در شبانه‌روز گذشته تردد در محور‌های برون‌شهری، نسبت به روز قبل یک دهم درصد کاهش داشت. ساعات اوج تردد نیز بین ساعات ۱۶ تا ۱۷ و کمترین تردد نیز بین ساعات سه تا چهار بامداد انجام شده است. بیشترین تردد نیز به ترتیب از آزادراه کرج - تهران، آزادراه کرج - قزوین، آزادراه تهران - کرج، آزادراه قزوین - کرج و آزادراه قم - تهران انجام شده است.

وی درباره محور‌های دارای ممنوعیت تردد و انسداد نیز گفت: محور قدیم خرم آباد - پلدختر تا اطلاع بعدی مسدود بوده و تردد از مسیر جایگزین آزادراه خرم آباد - پل زال و محور خرم آباد - کوهدشت انجام می‌شود. محور ریگان - ایرانشهر نیز تا اطلاع بعدی مسدود است. همچنین محور‌های پونل - خلخال، جاسک - بشاگرد، چاهان - زرآباد، لاسم - ارجمند، وازک - بلده، سروآباد - پاوه، شمشک - دیزین، سی سخت - پادنا، محورجدید هشتگرد - طالقان و گنجنامه - تویسرکان نیز تااطلاع ثانوی مسدود است.


رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا با اعلام شماره ۱۲۰ از رانندگان و مسافران خواست که پیش از شروع سفر حتما با این شماره تماس بگیرند و با اطلاع از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌ها و نیز محور‌های دارای انسداد و محدودیت ترافیکی، مناسب‌ترین زمان و مسیر را برای انجام سفر‌های خود انتخاب کنند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار