گوناگون

آخرین وضعیت آب و هوا در جمعه ۱۶ دی ۱۴۰۱/ بارش پراکنده برف و باران در نقاط مختلف کشور

آخرین وضعیت آب و هوا در جمعه ۱۶ دی ۱۴۰۱/ بارش پراکنده برف و باران در نقاط مختلف کشور

پارسینه: پیش‌بینی‌های آب و هواشناسی نشان می‌دهد در برخی مناطق غرب و شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده باران و برف رخ می‌دهد.

بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی امروز جمعه، در جنوب استان‌های فارس، بوشهر و کرمان و در استان هرمزگان و جزایر واقع در تنگه هرمز و شرق خلیج فارس، رگبار باران گاهی رعد و برق رخ می‌دهد. بارش در ارتفاعات به صورت برف است. همچنین در برخی مناطق واقع در شمال غرب، غرب، ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی، ارتفاعات البرز مرکزی و برخی نفاط شمال شرق، بارش پراکنده باران و برف رخ می‌دهد.

به نقل از خبرآنلاین؛ شنبه در هرمزگان، جنوب کرمان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی بارش و وزش باد رخ می‌دهد. در جنوب آذربایچان غربی، مناطق غربی کردستان و کرمانشاه نیز بارش انتظار می‌رود و در اوایل شب با شمالی شدن جریان روی دریای خزر بارش‌ها در سواحل دریای خزر آغاز می‌شود.

یکشنبه در سواحل دریای خزر، اردبیل، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش همراه با وزش باد پیش بینی می‌شود و در اردبیل و سواحل خزر کاهش دما رخ می‌دهد. در برخی مناطق واقع در شمال غرب و ارتفاعات رشته کوه البرز نیز بارش برف انتظار می‌رود. برخی مناطق کردستان نیز بارش رخ خواهد داد و نیز در برخی مناطق خراسان جنوبی بارش انتظار می‌رود. دوشنبه در شمال غرب، سواحل شمالی، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش ادامه خواهد داشت که در منظقه شمال شرق همراه با کاهش محسوس دما خواهد بود. به تدریج با نفود سامانه‌ای بارشی به جنوب غرب کشور در مناطقی از خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شمال فارس و بوشهر، بارش پیش بینی می‌شود.

سه شنبه به جز شمال غرب و جوب شرق کشور، بقیه مناطق بارش خواهند داشت و شدت بارش در شرق و جنوب لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس و بوشهر است. جمعه شرف خلیج فارس و تنگه هرمز مواج است. شنبه خلیج فارس و یکشنبه خلیج فارس به همراه تنگه هرمز مواج است. یکشنبه نیز دریای خزر مواج است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار