گوناگون

آخرین وضعیت آب و هوا در پنجشنبه ۱۵ دی ۱۴۰۱/ بارش باران در اغلب مناطق کشور

آخرین وضعیت آب و هوا در پنجشنبه ۱۵ دی ۱۴۰۱/ بارش باران در اغلب مناطق کشور

پارسینه: رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، گفت: امروز پنجشنبه به جز استان‌های خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان در سایر مناطق کشور ابرناکی و بارش پیش بینی می‌شود.

صادق ضیاییان با پیش بینی شرایط جوی ابرناکی و بارش برای تمام مناطق کشور به جز استان‌های خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان طی امروز پنجشنبه ۱۵ دی، درباره آخرین وضعیت آب و هوا اظهار کرد: در جنوب کشور احتمال رگبار و رعد و برق و در مناطق سردسیر و مرتفع کشور بارش برف انتظار می‌رود.

به نقل از ایسنا؛ به گفته وی، در چهارمحال و بختیاری، غرب فارس، کهگیلویه و بویراحمد، شرق خوزستان و بوشهر بارش شدت خواهد داشت.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، با بیان اینکه غرب و شمال خلیج فارس مواج و متلاطم است، درباره شرایط جوی کشور در روز جمعه ادامه داد: جمعه در جنوب استان‌های فارس، بوشهر و کرمان و در استان هرمزگان رگبار باران گاهی رعد و برق رخ می‌دهد. شرق خلیج فارس و تنگه هرمز مواج و متلاطم است و از مقدار بارندگی در سایر مناطق کاسته می‌شود، در ضمن با گذر امواج تراز میانی جو در برخی مناطق واقع در شمال غرب، غرب، ارتفاعات البرز مرکزی رگبار پراکنده باران و برف رخ می‌دهد.

بنا بر اعلام ضیاییان، شنبه علاوه بر اینکه در شرق هرمزگان، جنوب کرمان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی بارندگی و وزش باد رخ می‌دهد؛ در جنوب آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه نیز بارش انتظار می‌رود و در اوایل شب با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر بارش در غرب سواحل دریای خزر آغاز می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا همچنین این را هم گفت که یکشنبه گستره بارش در سواحل دریای خزر، شرق اردبیل، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی همراه با وزش باد شدید و کاهش دما پیش بینی می‌شود و دریای خزر مواج است.

وی با بیان اینکه یکشنبه در برخی مناطق واقع در شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی نیز رگبار برف پراکنده انتظار می‌رود، درباره شرایط جوی دوشنبه افزود: دوشنبه بارش در سواحل شمالی و خراسان شمالی ادامه خواهد داشت و به تدریج با نفوذ سامانه بارشی به جنوب غرب کشور در مناطقی از غرب، جنوب غرب و جنوب کشور بارش باران و برف پیش بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۶ دی) کمی ابری تا نیمه ابری و غبار رقیق، گاهی وزش باد ملایم با حداقل دمای ۲- و حداکثر دمای ۸ درجه سانتیگراد و روز شنبه (۱۷ دی) صاف تا قسمتی ابری، همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۲- و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۵ و ۱۶ دی) بندرعباس با دمای ۲۳ و ۲۱ درجه سانتیگراد گرمترین و همدان با دمای ۶- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌های کشور هستند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار