گوناگون

حریق گسترده در اراضی جنگلی ۳ شهرستان

حریق گسترده در اراضی جنگلی ۳ شهرستان

پارسینه: فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان، با بیان اینکه نیروهای حفاظتی عملیات اطفاء اراضی جنگلی را انجام می دهند، گفت: خوشبختانه آتش در هر دو نقطه شفت مهار شده، اما اطفاء همچنان ادامه دارد.

سرهنگ محمد قربانی لرد با اشاره به افزایش دمای هوای استان گیلان در پی وقوع پدیده باد گرم، اظهار کرد: وزش باد گرم و خشک بودن شاخ و برگ درختان، شرایط برای وقوع حریق در اراضی جنگلی و مراتع مهیاست.

به نقل از ایسنا؛ وی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته در سه شهرستان حریق جنگلی داشتیم، افزود: شب گذشته حدود یک هکتار از اراضی جنگلی شهرستان سیاهکل دچار حریق شد که با حضور به موقع نیرو‌های یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان و همکاری نیرو‌های مردمی، سریعا اطفاء شد.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان، همچنین از وقوع حریق در اراضی جنگلی شهرستان رشت طی بامداد امروز خبر داد که تا صبح مهار شد و خاطرنشان کرد: این حریق نیز که سطحی بود، حدود دو هکتار وسعت داشت.

قربانی لرد، در ادامه از شعله ور شدن آتش در دو نقطه از جنگل‌های شهرستان شفت خبر داد و خاطرنشان کرد: این آتش سوزی‌ها از عصر امروز و با توجه به وزش باد گرم شدید ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه نیرو‌های حفاظتی همچنان در منطقه حضور دارند و عملیات اطفاء را انجام می‌دهند، گفت: خوشبختانه آتش در هر دو نقطه ویسرود و لیفکوه مهار شده، اما اطفا همچنان ادامه دارد.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان، وسعت حریق در ویسرود شفت را دو هکتار دانست و بیان کرد: خوشبختانه کلیه حریق‌ها سطحی بوده و هیچگونه خسارتی به درختان جنگلی وارد نشده است؛ البته امیدواریم با آغاز بارش باران از بامداد فردا شاهد اطفاء کامل این حریق‌ها باشیم.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار