گوناگون

ماجرای حادثه در پتروشیمی ایلام چه بود؟

ماجرای حادثه در پتروشیمی ایلام چه بود؟

پارسینه: روز گذشته یک تانکر در حال تخلیه و تزریق اسید سولفوریک جهت خنثی‌سازی کاستیک ضایعات بود که در حین تخلیه مقداری از مواد در تانکر باقی ماند و به دلیل وزش باد، گاز در فضا منتشر و منجر به گازگرفتگی تعدادی از کارکنان پتروشیمی ایلام شد.

ایلنا نوشت: علیرضا معراجی سخنگوی پتروشیمی ایلام در گفتگویی، درباره جزئیات حادثه در واحد الفین پتروشیمی ایلام اظهار داشت: ساعت ۱۸ روز گذشته یک تانکر در حال تخلیه و تزریق اسید سولفوریک جهت خنثی‌سازی کاستیک ضایعات بود که در حین تخلیه مقداری از مواد در تانکر باقی ماند و به دلیل وزش باد، گاز در فضا منتشر و منجر به گازگرفتگی تعدادی از کارکنان از جمله راننده تانکر شد.

وی افزود: در پی بروز این حادثه تعدادی از کارگران واحد‌های دیگر جهت امدادرسانی وارد محل حادثه شدند که در پی آن ۱۹ نفر از کارگران دچار مسمویت شدند، اکنون حال ۱۵ نفر بهبود پیدا کرده و ۴ نفر به دلیل گازگرفتگی شدید در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

سخنگوی پتروشیمی ایلام گفت: حال عمومی ۴ نفری که در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند تاحدی وخیم است، اما بعید است به مرگ منجر شود.

وی تاکید کرد: حادثه در اثر سهل‌انگاری راننده بوده که باعث انتشار گاز شده و عمدی در کار نبوده است، البته موضوع جهت احتیاط بیشتر از سوی اچ‌اس‌ای در دست بررسی است.

معراجی خاطرنشان کرد: اکنون تمام واحد‌ها در مدار تولید قرار دارند و همه کارکنان مشغول به کار هستند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار