گوناگون

رکورد درختکاری در یک روز شکسته شد + فیلم

رکورد درختکاری در یک روز شکسته شد + فیلم

پارسینه: این یک رکورد پرفایده است؛ رکورد درختکاری که توسط یک جوان کانادایی شکسته شد و او را الهام بخش بسیاری دیگر کرد.

این یک رکورد پرفایده است؛ رکورد درختکاری که توسط یک جوان کانادایی شکسته شد و او را الهام بخش بسیاری دیگر کرد.

همشهری آنلاین نوشت: آتش سوزی‌ های سال‌های اخیر بسیار باورنکردی هستند؛ گرما با سوزاندن جنگل‌ها، نابودی محیط زیست، بر هم زدن اکو سیستم جانوری و آلوده کردن هوا، آب و زمین زندگی موجودات این کره خاکی را با بحران روبرو کرده و دلیلی برای برگزاری جلسات متعدد بین المللی شده است.

در شرایطی که آتش‌ها شعله‌ور هستند، جلسات در حال برگزاری است و تحلیل‌های رسانه‌ای تمامی ندارد، برخی افراد اما به جای حرف زدن و استوری گذاشتن، مشغول ایجاد تغییر هستند و در این بین آنتوان موزس، یک درختکار ۲۳ ساله اهل کبک، کانادا، آنقدر این تغییر را جدی گرفت که با کاشت ۲۳۰۶۰ درخت در ۲۴ ساعت، رکورد جهانی جدیدی ثبت کرد.

دستاورد نوآورانه این جوان که می‌توانست مشغول رنگ پاشیدن به آثار مهم جهان و جلب توجه بیش از پیش رسانه‌ها باشد اما یک راهکار عملی و مثبت برای ایجاد تغییر است. او به چنان مهارتی رسیده که در هر دقیقه می‌تواند ۱۶ درخت بکارد. دستاورد او آنقدر درخشان است که که توسط رکوردهای جهانی گینس به رسمیت شناخته شد، و از آن مهمتر او بلوکی سوخته در نزدیکی آلبرتا را درختکاری کرد.

نتیجه کار او معادل تلاش یک دوجین درختکار است. این درختکار باتجربه می گوید که در هفت سال گذشته توانسته بیش از ۱.۳ میلیون درخت در سراسر کانادا بکارد. موزس به گگلوبال نیوز گفت: «صرف نظر از کاشت درخت کاج یا صنوبر، شما در حال کاشت درخت هستید؛ این درختان رشد خواهند کرد و به جهان کمک می‌کنند.»

او برای گوش دادن به صدای پرندگان، قفس نمی‌خرد؛ درخت می‌کارد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار