گوناگون

حبس و دیه برای پدر به جرم قتل پسر معتاد

حبس و دیه برای پدر به جرم قتل پسر معتاد

پارسینه: متهم به قتل بعد از کشتن فرزندش، جسد او را چهار روز در خانه نگه داشته بود تا برایش عزاداری کند.

اعتمادآنلاین نوشت: مردی که فرزندش را به قتل رسانده و جسدش را در خانه نگه داشته بود تا برایش عزاداری کند به حبس و پرداخت دیه محکوم شد.

متهم که مردی سالخورده است بعد از قتل فرزندش جسد او را در خانه نگه داشته بود و ماموران پلیس با شکایت همسایه‌ها از بوی تعفنی که ساختمان را پر کرده بود به خانه او رفتند و با جسد روبه‌رو شدند.

متهم در بازجویی‌ها گفته بود از قتل پسرش پشیمان شده و قصد داشته برای او عزاداری کند، به همین خاطر جسد را در خانه نگه داشته است.

این رفتار متهم ظن دادگاه را نسبت به ابتلای این مرد به بیماری روانی برانگیخت و به همین دلیل او را به پزشکی قانونی معرفی کرد اما متخصصان اعلام کردند پدر قاتل سالم است.

شکایت همسایه‌ها از بوی تعفن

پرونده مرگ تلخ جوان معتاد با شکایت همسایه‌ها به پلیس به جریان افتاد. یکی از همسایه‌ها به ماموران گفت از خانه مردی به نام نادر که همیشه با فرزندش دعوا داشته بوی تعفن می‌‌آید.

او ادامه داد: او همیشه با پسر معتادش صدرا درگیر بود و حالا چند روز است صدای پسرش را نشنیده و او را ندیده‌ایم. وقتی به مرد سالخورده معترض شدیم و گفتیم از خانه‌اش بوی تعفن می‌آید ادعا کرد بوی زباله است و آن را از خانه خارج خواهد کرد اما این مرد دروغ می‌گوید.

ماموران با این تماس تلفنی به آپارتمان مورد نظر رفتند و به بازجویی از نادر پرداختند.

نادر ۶۰ساله که سعی داشت با دروغگویی‌هایش پلیس را گمراه کند به ناچار در را به روی ماموران گشود و ماموران پلیس با جسد متعفن پسر او در حمام روبه‌رو شدند که شواهد نشان می‌داد چهار روز از مرگش گذشته است.

جسد پسر ۲۹ساله با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد و پزشکی قانونی علت مرگ را خونریزی ناشی از بریدگی‌های جسم تیز بر بدن اعلام کرد. مرد میانسال در نهایت به جنایت خانوادگی اعتراف کرد.

پسرم اعتیاد داشت، او را کشتم

نادر گفت: پسرم مدتی بود به مواد مخدر معتاد شده بود. به خاطر اعتیاد مدام با هم درگیر بودیم. من و همسرم چند بار از او خواستیم به کمپ ترک اعتیاد برود و مواد مخدر را کنار بگذارد اما قبول نمی‌کرد، تا اینکه آخرین بار با او درگیر شدم و در اوج عصبانیت چند ضربه قیچی به او زدم. وقتی به خودم آمدم پسرم جان سپرده بود. به همین خاطر جسد او را به حمام بردم و چند روز آن را نگه داشتم. نمی‌دانستم با جسد چه‌کار کنم که همسایه‌ها پلیس را مطلع کردند.

به دنبال اعترافات این مرد، او به بازسازی صحنه جرم پرداخت و در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران از خود دفاع کرد.

نادر با حکم قضایی به پرداخت دیه و زندان محکوم شد، اما حکم در دیوان عالی کشور تایید نشد و قضات دیوان عالی کشور خواستند تا سلامت روان این مرد بار دیگر بررسی شود.

به این ترتیب مرد متهم به قتل بار دیگر به پزشکی قانونی معرفی شد.

وقتی کارشناسان پزشکی قانونی پس از معاینات بالینی، سلامت روان نادر را تایید کردند او بار دیگر در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران از خود دفاع کرد.

در جلسه دادگاه نادر در حالی که اشک می‌ریخت از قتل پسرش ابراز پشیمانی کرد و گفت: پسرم معتاد بود، وسایل خانه را می‌فروخت و خرج اعتیادش می‌کرد. به همین خاطر چند بار با هم درگیر شده بودیم و همسایه‌ها بارها صدای درگیری ما را شنیده بودند. آخرین بار درگیری میان ما بالا گرفت و من در اوج خشم چند ضربه قیچی به او زدم، اما از مرگ پسرم پشیمان هستم. باور کنید اصلاً متوجه رفتارم نبودم و در آن لحظه حال عادی نداشتم. وقتی دیدم پسرم روی زمین افتاده است و نمی‌توانم برای نجاتش کاری بکنم تصمیم گرفتم جسد را در خانه نگه دارم و چند روزی عزاداری کنم. من واقعاً نمی‌دانستم چه می‌کنم.

با پایان دفاعیات این متهم، قضات وارد شور شدند و او را به پرداخت دیه و پنج سال زندان محکوم کردند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار