گوناگون

معضل سگ‌های بلاصاحب در کرج به مرز بحران رسیده است

معضل سگ‌های بلاصاحب در کرج به مرز بحران رسیده است

پارسینه: رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر کرج خاطرنشان کرد: دستورالعمل‌های جاری، تمایلات احساسی، بهانه‌های حیوان دوستی و در برخی موارد منفعت طلبی طریق موثر و کارآمد حل معضل سگ های بلاصاحب نیست و پروتکل‌های مشترک علمی شهرداری، شورا و سازمان دامپزشکی می‌تواند راه گشا باشد.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به معضل سگ‌های بلاصاحب، گفت: دستورالعمل‌های جاری، تمایلات احساسی، بهانه‌های حیوان دوستی و در برخی موارد منفعت طلبی طریق موثر و کارآمد حل این معضل نیست و پروتکل‌های مشترک علمی شهرداری، شورا و سازمان دامپزشکی می‌تواند راه گشا باشد.

وی با تاکید بر ضرورت راه اندازی کارخانه زباله سوز برای ساماندهی این حجم از زباله گفت: با پیگیری استاندار البرز، شورای و شهرداری کرج و مشارکت شهرهای اقماری استان البرز، امیدواریم در آینده نزدیک این کارخانه راه اندازی شود.

وی با اشاره به ضرورت بازیافت نخاله های ساختمانی هم گفت: تولید نخاله های ساختمانی در کرج به روزی ۴۰۰ تن می رسد ولی تا کنون برای ساماندهی آنها اقدام موثری صورت نگرفته و صرفا به جمع آوری و انباشت آنها بسنده کرده‌ایم.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر کرج توضیح داد: بازیافت نخاله و پسماند ساختمانی تا ۹۰ درصد امکان بهره مندی دوباره از آنها را ممکن می‌سازد که این امر قطعا به تغییر سیمای شهری و افزایش درآمدهای پایدار مدیریت شهری منجر می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر کرج در بخش دیگری از صحبت‌های خود به معضل تراکم و پراکندگی سگ‌های بلاصاحب در کرج اشاره کرد و گفت: در این خصوص به مرز بحران رسیده‌ایم و اگر تصمیمی علمی در این حوزه فارغ از حواشی، احساسات و یا حتی منفعت طلبی‌های مستتر اتخاذ نشود، آثار زیستی یا اکوژیک این معضل و انتشار و شیوع بیماری‌های عفونی و انگلی مشترک با انسان سلامت شهروندان این استان تهدید و مخاطرات غیر قابل جبران را تشدید خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: دستورالعمل‌های جاری، تمایلات احساسی، بهانه‌های حیوان دوستی و در برخی موارد منفعت طلبی طریق موثر و کارآمد حل این معضل نیست و پروتکل‌های مشترک علمی شهرداری، شورا و سازمان دامپزشکی می‌تواند راه گشا باشد.

ارسال نظر

 • ماندانا

  سلام مهرشهر تعداد سگهاش از تعداد درختهاش بيشتر شده تا صبح هم پارس ميكنن از سروصدايشان هم اسايش نداريم

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار