گوناگون

نتایج دوره های فراگیر ارشد ۱۴۰۱ اعلام شد

نتایج دوره های فراگیر ارشد ۱۴۰۱ اعلام شد

پارسینه: معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان رشته‌های تحصیلی آزمون ورودی دوره‌های فراگیر تحصیلات تکمیلی دانش‌پذیری کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور در نوبت بیست‌ و دوم و دانشگاه آزاد اسلامی در نوبت اول خبر داد.

به گزارش پارسینه از سازمان سنجش ، حسن مروتی افزود: در این آزمون ۱۲۰ هزار و ۱۰۷ داوطلب ثبت‌نام کردند که ۵۳ درصد ثبت‌نام کنندگان آزمون دوره‌های فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه‌های پیام نور و آزاد اسلامی زن و ۴۷ درصد مرد بودند.

وی افزود: این داوطلبان در پنج گروه امتحانی علوم انسانی با ۱۰۵ هزار و ۸۶۴ داوطلب، علوم پایه با ۳۱۶۰ داوطلب، فنی و مهندسی با ۸۶۲۰ داوطلب، کشاورزی و منابع طبیعی ۴۱۳ داوطلب و هنر با ۲۰۵۰ داوطلب به رقابت پرداختند و در نهایت ۱۹ هزار و ۳۱۰ داوطلب در دوره‌های فراگیر دانشگاه پیام نور و ۲۲ هزار و ۴۲۹ نفر در دوره‌های فراگیر دانشگاه آزاد اسلامی پذیرفته شدند.

معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: همه پذیرفته‌شدگان به شرط اخذ مدرک تحصیلی کارشناسی مورد تایید حداکثر تا ۱۴۰۱/۶/۳۱، مجاز به ثبت‌نام و ادامه تحصیل در رشته قبولی خود هستند. داوطلبانی که هم در ردیف پذیرفته‌شدگان دانشگاه پیام نور و هم در ردیف پذیرفته‌شدگان دانشگاه آزاد اسلامی قرار می‌گیرند منحصراً می‌توانند در یکی از کدرشته محل‌های قبولی ثبت‌نام نمایند و به عبارتی مجاز به ثبت‌نام در هر دو محل قبولی نخواهند بود.

وی خاطرنشان کرد: نتایج نهایی آزمون دوره‌های فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه‌های پیام نور و آزاد اسلامی روی پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار گرفته و پذیرفته‌شدگان برای اطلاع دقیق از تاریخ و چگونگی ثبت‌نام همچنین مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام باید علاوه بر مطالعه دقیق اطلاعیه سازمان سنجش از سه‌شنبه مورخ ۱۴۰۱/۶/۸ به درگاه اطلاع‌رسانی این دانشگاه‌ها مراجعه کنند. عدم اقدام بموقع برای ثبت‌نام به‌منزله انصراف قطعی از تحصیل آنان تلقی می‌شود.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار