گوناگون

کولیوند: مردم آبادان در حادثه متروپل از هلال‌احمر حمایت کردند

کولیوند: مردم آبادان در حادثه متروپل از هلال‌احمر حمایت کردند

پارسینه: رییس جمعیت هلال احمر با اشاره به حادثه متروپل آبادان گفت: جوانان با تمام توان و از خودگذشتگی در میدان حضور داشتند و مشغول امدادرسانی در این حادثه بودند، مردم آبادان نیز به خوبی از هلال احمر حمایت کردند و اجازه ندادند حتی یک لحظه ما تنها باشیم و یا کمبودی داشته باشیم.

پیرحسین کولیوند در مراسم گرامیداشت ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر، ادامه داد: مردم آبادان با وجود سختی ها اما با کرامت و بزرگی در کنار هلال احمر بودند.

وی با بیان اینکه این هم‌افزایی یادآور ایام دفاع مقدس بود که همگان با رشادت در میدان حاضر بودند، افزود: یکی از اتفاقات خوبی که در امدادرسانی رقم خورد، اعزام تیم‌های سحر جهت حمایت روانی از متاثرین سانحه بود. مردم در سانحه متروپل خانواده و تمام داشته خود را از دست دادند و نیاز به حمایت روانی و روحی داشتند و به همین واسطه خدمات خوبی به مردم ارائه شد.

حجم شجاعت و ایثارگری در این سانحه بی‌بدیل بود

کولیوند با اشاره به سختی‌های عملیات امدادرسانی در متروپل گفت: امدادگران با از خودگذشتگی در میدان حاضر بودند. هر لحظه در آبادان امکان وقوع سانحه ثانویه بود اما پس از ایمن‌سازی محل با رشادت امدادگران عملیات امدادرسانی با تمام تجهیزات تداوم یافت. امدادگران هر چه داشتند به کار گرفتند تا پیکر جان باختگان را از زیر آوار خارج کنند. حتی کرامت پیکرهای جانباختگان نیز با پوشش مخصوص حفظ شد تا خانواده‌های منتظر و داغدیده آرامش پیدا کنند.

وی با اشاره به اینکه حجم شجاعت و ایثارگری در این سانحه بی‌بدیل بود، تاکید کرد: همکاری در امدادرسانی در سانحه متروپل بی‌نظیر بود و همگان با ایثارگری به آسیب‌دیدگان خدمت کردند. مردم آبادان خانه‌های خود را در اختیار دیگران قرار دادند تا کسی با مشکل مواجه نشود. رئیس‌جمهور و دولت با تمام توان در کنار مردم و امدادگران بودند و همه امکانات و تجهیزات مورد نیاز را فراهم کردند.

ارائه طرح‌هایی در حوزه آسیب‌های اجتماعی

سمیه رفیعی، عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر نیز با اشاره به وجود طرح‌هایی که باعث بهبود وضعیت جامعه در حوزه آسیب‌های اجتماعی می‌شود گفت: در حوزه آسیب های اجتماعی طرح‌هایی داده شده تا به کمک آن بتوانیم با کمترین هزینه در زیرساخت مشکلاتی در خصوص آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهیم برخی از این طرح‌ها منجر به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری در موضوعاتی مانند اشتغال و تحصیل جوانان جمعیت هلال با وزارت ورزش و جوانان شد که بسیار راهگشاست.

رفیعی در ادامه با اشاره به توانایی جوانان امروز در حل مشکلات گفت: نسل جوان همواره برای حل مشکلات خود راهکارهای بهتر و آسان‌تری را در نظر می‌گیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نوع تفکر جوانان عصر حاضر جهانی است و محدود به منطقه خاصی نیست. دلیل این تفکر نوع ارتباطات و فناوری ها نوظهور است. این نسل صاحب اندیشه است که باعث می‌شود تا مدیریت کارا و اثربخشی را داشته باشند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار