گوناگون

تشدید بازرسی اصناف در ایام پایانی سال

تشدید بازرسی اصناف در ایام پایانی سال

پارسینه: رئیس اتاق اصناف ایران از اجرای طرح کنترل و تشدید بازرسی اتاق اصناف در ایام پایانی سال خبر داد.

سعید ممبینی، در سیزدهمین اجلاس هفتمین دوره هیئت‌رئیسه اتاق اصناف ایران، با اشاره به ایام پایانی سال و اجرای طرح کنترل و تشدید بازرسی اتاق اصناف، اظهار کرد: مطابق هر سال با توجه به نزدیک شدن روزهای پایانی سال، برنامه‌های ویژه‌ای در راستای کنترل قیمت‌ها و تشدید بازرسی‌ها در دستور کار تمامی اتاق‌های اصناف کشور قرار گرفته و بازرسان اصناف و اتحادیه‌ها در کنار سایر بخش‌ها، رصد قیمت و کنترل بازار را برعهده دارند. همچنین با تمهیداتی که دولت در راستای کاهش تورم در بازار انجام داده شاهد کاهش قیمت در برخی از اقلام مانند قیمت مرغ و برنج وارداتی و ایرانی بوده‌ایم که امیدوار هستیم این روند ادامه داشته باشد.

رئیس اتاق اصناف ایران در خصوص ضرورت تزریق سه دوز واکسن مدیران واحدهای صنفی و کارکنان اصناف، تأکید کرد: با شیوع بیماری کرونا و اُمیکرون مباحثی در خصوص کاهش فعالیت صنوف و تعطیلی برخی از گروه‌های صنفی مطرح شد که برای جلوگیری از صدمات وارده در پی تعطیلات واحدهای صنفی که در سال‌های گذشته شاهد آن بودیم، با همکاری وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا، شرط الزام واکسینه شدن واحدهای صنفی و کارکنان‌شان مطرح شد که در سامانه نیز ثبت می‌شود و صنوفی که واکسینه نشده باشند از ادامه فعالیتشان جلوگیری خواهد شد. بنابراین ضروری است برای جلوگیری از اعمال محدودیت‌ در فعالیت صنفی، کلیه صنوف با تزریق دوز سوم واکسن کرونا، نسبت به ثبت نام در سامانه ایران من و اخذ QR کد و نصب در محل قابل رؤیت در واحد صنفی اقدام کنند.

ممبینی افزود: یکی از دغدغه جامعه صنفی در ایام پایانی سال، بحث برگزاری نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا بود که به دلیل ارائه کالای بی‌کفیت و نبود حضور تولیدکنندگان، رضایت مصرف‌کنندگان و جامعه صنفی را به دنبال نداشت و با رایزنی‌های صورت گرفته از سوی اتاق اصناف ایران و همکاری وزارت صمت، فروش‌های فوق‌العاده در قالب طرح نمایشگاهی به وسعت ایران برگزار شد.

رئیس اتاق اصناف ایران همچنین با اشاره به لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، تأکید کرد: در ارتباط با لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ پیشنهادهایی به مجلس داده شده و در خصوص تبصره ماده ۱۰۰ و دیگر موارد راهکارهای مؤثری ارائه شده و رونوشت آن نیز به تمامی استان‌ها ارسال شده و برای تحقق آن نیاز به رایزنی با نمایندگان استانی است که در این زمینه ضروریست نمایندگان اتاق اصناف ایران همکاری و مساعدت لازم را داشته باشند.

همچنین در پایان نشست، بودجه پنج اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی، آسانسور و پله برقی، سوخت‌های جایگزین CNG و صنایع وابسته، گازهای طبی و صنعتی و فروشگاه‌های زنجیره‌ای به رای‌گیری گذاشته شد که با حداکثر آراء به تصویب اعضای هیئت نمایندگان اتاق اصناف ایران رسید.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار