گوناگون

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی خبر داد؛ اعطای وام قرض الحسنه ۵ میلیونی بدون ضامن به بازنشستگان

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی خبر داد؛ اعطای وام قرض الحسنه ۵ میلیونی بدون ضامن به بازنشستگان

پارسینه: شریعتمداری گفت: باشگاه مشتریان در سازمان تأمین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری با هدف برخورداری بیشتر بازنشستگان از خدمات رفاهی ایجاد می‌شود.

محمد شریعتمداری وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی عصر امروز در مراسم انعقاد تفاهم نامه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با بنیاد شهید و امور ایثارگران، اظهار کرد: پرداخت وام قرض الحسنه به بازنشستگان از ۲۰۰ میلیارد تومان در سال قبل به ۲ هزار و ۲۳۰ میلیارد در سال جاری افزایش پیدا کرد.

او گفت: بازنشستگان می‌توانند تا سقف ۵ میلیون تومان و بدون ضامن از تسهیلات قرض الحسنه برخوردار شوند.

شریعتمداری افزود: باشگاه مشتریان در سازمان تأمین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری با هدف برخورداری بیشتر بازنشستگان از خدمات رفاهی و فروشگاهی و کالایی ایجاد می‌شود.

او گفت: در حوزه فنی و حرفه‌ای نیز تلاش شد تا با واگذاری کار‌ها به بخش خصوصی و آموزشگاه‌های آزاد فعالیت‌های نوآورانه افزایش پیدا کند.

وزیر کار با بیان اینکه مجموعه خدمات ما با توجه به گستردگی وزارتخانه بسیار وسیع و در حوزه‌های مختلف است، افزود: مهمترین اقدام ما در ماه‌های گذشته بحث همسان سازی حقوق بازنشستگان بود تا افرادی که در سال‌های گوناگون بازنشسته شدند از مواهب مشابه برخوردار شوند.

شریعتمداری گفت: متناسب سازی درمورد ۳.۵ میلیون نفر از کارکنانی که در سازمان تأمین اجتماعی بازنشسته شده‌اند با اعتباری بالغ بر ۳۲ هزار میلیارد تومان انجام شد.

او گفت: مشابه همین اقدام برای بازنشستگان کشوری هم در شرف انجام است تا آن‌ها نیز بتوانند از ۹۰ درصد منابع ریالی کسانی که شاغل هستند، برخوردار شوند.

وزیر کار افزود: این اقدام حقوق بالغ بر ۹۰ درصد بازنشستگان را در سطوح مختلف و البته با درصد متفاوت افزایش خواهد داد.

او افزود: تعیین حقوق و دستمزد کارگران نیز با همه مشکلات نظام کارفرمایی کشور، محدودیت بازار و منابع و تعطیلی بنگاه‌ها تلاش شد که دریافتی کارگران معادل با نرخ تورم افزایش داده شود و آخرین اقدام هم افزایش ۳۰۰ تومانی حق مسکن بود که به تصویب رسید.


منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

 • ناشناس

  وام یعنی بدهی و بدهی یعنی لغزیدن هر چه بیشتر در چاه فقر . بجای مهار تورم و گرانی ، قشرهای مختلف را بدهکار بانکی کردن ، خدمت به بانک هاست نه مردمی که همین وام را باید برای مایحتاج گران زندگی که مسببش شما هستید هزینه کنند و دوباره کاسه چکنم به دست بگیرند آنهم در سالمندی ...

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار