گوناگون

عملیات شبانه برای دستگیری قاتلان محیط‌بان

پارسینه: این مرد برای عیادت از دوستش راهی بیمارستان شده بود که هنگام ورود به آنجا توسط پلیس دستگیر شد. دومین متهم نیز اعتراف کرد که در جریان درگیری با مأموران محیط‌بانی حضور داشته اما فردی که با سلاح برنو محیط‌بان جوان را به شهادت رسانده، سومین عضو گروه است که بعد از ماجرا پا به فرار گذاشته است. با اطلاعاتی که این مرد در اختیار پلیس قرار داد، مخفیگاه عامل اصلی جنایت شناسایی شد و مأموران با محاصره این محل، وی را دستگیر کردند.

سه شکارچی غیرمجاز که هنگام فرار از دست محیط‌بانان همدان به سوی آنها تیراندازی کرده و یکی از محیط‌بانان را به قتل رسانده بودند، چند ساعت بعد از جنایت به دام پلیس افتادند.

به گزارش همشهری آنلاین ساعت 21:30جمعه شب، مأموران یگان حفاظت از محیط‌زیست شهرستان ملایر باخبر شدند که در منطقه حفاظت‌شده لشگر، صدای شلیک گلوله شنیده شده است. از آنجا که احتمال می‌رفت شکارچیان غیرمجاز وارد این منطقه شده باشند، مسئول منطقه حفاظت‌شده لشگر به همراه یکی از همکارانش سوار خودروی یگان حفاظت شدند و به طرف محل تیراندازی به راه افتادند.

آنها هنگام گشتزنی در این منطقه متوجه خودروی پیکانی شدند که سه شکارچی غیرمجاز سرنشینان آن بودند. مأموران به راننده پیکان دستور ایست دادند اما او پا به فرار گذاشت. در جریان تعقیب و گریز، مأموران به سوی خودروی پیکان تیراندازی کردند اما راننده بازهم حاضر به توقف نشد.

لحظاتی بعد ناگهان خودروی قاچاقچیان متوقف شد و مردی که یک قبضه سلاح برنو در دست داشت از آن پیاده شد و لوله سلاحش را به سوی خودروی محیط‌بانان نشانه رفت. همان لحظه صدای شلیک گلوله‌ای فضای منطقه را پر کرد و گلوله بعد از عبور از شیشه خودرو به کتف عبدالله ملایری، مسئول منطقه حفاظت شده لشگر اصابت کرد. شکارچیان پس از این حادثه محل را ترک کرده و پا به فرار گذاشتند.

مرگ در دقیقه 15

محیط‌بان مجروح با کمک همکارانش به بیمارستان انتقال یافت اما گلوله‌ای که به کتفش اصابت کرده بود یکی از رگ‌های اصلی او را قطع کرده بود و باعث شد که وی 15دقیقه پس از حادثه و بر اثر شدت خونریزی جانش را از دست بدهد.به‌دنبال شهادت محیط‌بان جوان، ماجرا به پلیس گزارش شد و تیمی از مأموران برای شناسایی و دستگیری شکارچیان غیرمجاز وارد عمل شدند.

مأموران که حدس می‌زدند عاملان این جنایت به شهر گریخته‌اند، اقدام به اجرای طرح مهار کردند. به این ترتیب تمامی تیم‌های گشتی پلیس وارد عمل شدند و گشتزنی در خیابان‌های ملایر شروع شد. هنوز هوا روشن نشده بود که از بیمارستان خبر رسید مردی که به طرز مرموزی مجروح شده در آنجا بستری شده است. وقتی مشخص شد که این مرد به ضرب گلوله اسلحه شکاری مجروح شده، مأموران حدس زدند که وی یکی از شکارچیان تحت تعقیب است و راهی بیمارستان شدند.

دستگیری عامل جنایت

حدس مأموران درست بود و آنها بعد از حضور در بیمارستان یکی از شکارچیان غیرمجاز را دستگیر کردند. این مرد مدعی شد که هنگام فرار از دست مأموران محیط‌بانی، با گلوله‌ای که از سلاح خودش شلیک شده، مجروح شده است اما عامل شهادت محیط‌بان، او نیست و فرد دیگری است. درحالی‌که درمان این مرد در بیمارستان ادامه داشت، مأموران آنجا را زیرنظر گرفتند و ساعتی بعد شکارچی غیرمجاز دوم را هم دستگیر کردند.

این مرد برای عیادت از دوستش راهی بیمارستان شده بود که هنگام ورود به آنجا توسط پلیس دستگیر شد. دومین متهم نیز اعتراف کرد که در جریان درگیری با مأموران محیط‌بانی حضور داشته اما فردی که با سلاح برنو محیط‌بان جوان را به شهادت رسانده، سومین عضو گروه است که بعد از ماجرا پا به فرار گذاشته است. با اطلاعاتی که این مرد در اختیار پلیس قرار داد، مخفیگاه عامل اصلی جنایت شناسایی شد و مأموران با محاصره این محل، وی را دستگیر کردند.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری همدان گفت: با اعتراف متهمان، یکی از آنها تحت تدابیر امنیتی هم‌اکنون در بیمارستان در حال مداواست و دو نفر دیگر در بازداشت به‌سر می‌برند. براساس این گزارش عبدالله یاری، مسئول منطقه حفاظت‌شده لشگر شهرستان ملایر یکی از ده‌ها محیط‌بانی است که طی سال‌های گذشته در جریان درگیری با شکارچیان غیرمجاز جانش را از دست داده است. این در حالی است که محیط‌بانان کشته شده توسط شکارچیان متخلف از‌ سوی بنیاد شهید به‌عنوان شهید محسوب نمی‌شوند. از سوی دیگر عاملان قتل برخی از آنها به‌رغم اینکه مدت‌هاست دستگیر شده‌اند همچنان پرونده‌شان به نتیجه نرسیده و این افراد مجازات نشده‌اند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار