گوناگون

ثبت لحظه وقوع صاعقه در زمین از فضا +فیلم

ثبت لحظه وقوع صاعقه در زمین از فضا +فیلم

پارسینه: ویدئویی که یکی از فضانوردان ناسا از لحظه وقوع صاعقه در زمین را از فضا ثبت کرده مورد توجه کاربران در فضای مجازی قرار گرفته است.

همه ما بار‌ها شاهد وقوع صاعقه بوده ایم. شاید برخی اوقات حتی با دیدن آن دچار وحشت شده باشیم. اما آیا تا به حال چنین پدیده‌ای را از فضا دیده اید؟ ویدئویی که به تازگی یک فضانورد ناسا با نام «باب بهنکن» از لحظه وقوع صاعقه در زمین از فضا تهیه کرده مورد توجه کاربران قرار گرفته است. بهنکن که در ایستگاه فضایی بین المللی به سر می‌برد این ویدئو را از فاصله ۴۰۰ کیلومتری زمین تهیه کرده است.

در ویدئویی که آقای بهنکن تهیه کرده در حالی که ابر‌های سیاه روی قسمتی از زمین را پوشانده اند برخورد آن‌ها با یکدیگر صاعقه‌های پیاپی را خلق می‌کند. بهنکن پس از انتشار این ویدئو در صفحه توئیتر خود در توضیحی کوتاه نوشت: «صاعقه از بالا. واقعا شگفت انگیز است.»


این ویدئو تنها چند ساعت پس از انتشار در توئیتر تاکنون بیش از ۷۱۰۰۰ بیننده داشته است. انتشار این ویدئو با واکنش کاربران نیز همراه بود و برخی کاربران از بهنکن بخاطر تهیه و انتشار چنین ویدئو‌های جالبی از فضا تشکر کردند.

گفتنی است؛ این نخستین بار نیست که این فضانورد ناسا چنین ویدئو‌هایی را از پدیده‌های جالب تهیه و در توئیتر خود منتشر می‌کند. بهنکن پیشتر نیز تصاویری از «خط مرزی بین شب و روز» روی زمین از داخل ایستگاه فضایی بین المللی تهیه کرده بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار