گوناگون

استفاده از فيلترشكن در كافي‌نت‌ها ممنوع است

رييس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات استان اصفهان از اجراي طرحي براي نظارت و كنترل كافي‌نت‌ها و برخورد با متصديان مكان‌هايي كه در آنها از فيلترشكن استفاده مي‌شود، خبر داد.

به گزارش ايسنا، سرهنگ ستار خسروي دراين‌باره گفت: اگرچه فناوري‌هاي ارتباطي و اطلاعاتي و پيشرفت تكنولوژي بسترساز توسعه در تمامي ابعاد و زمينه‌هاي اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي است و بدون توجه و بهره‌گيري از اين فناوري‌ها بخش عظيمي از زيربناهاي توسعه معطل مي‌ماند اما بايد اذعان كرد كه اين فناوري‌ها، جرائم جديدي را نيز وارد كرده و ابزار جديدي را در اختيار مجرمان قرار داده است.

وي افزود : همواره مجرمان سعي مي‌كنند براي پنهان ماندن و دور ماندن از تعقيب قانوني ارتكاب جرم از فضاهاي مجازي بهره بگيرند و از اين فناوري‌ها در راستاي تحقق اهداف مجرمانه خود استفاده كنند.

به گفته خسروي يكي از مكان‌هايي كه اين افراد را ترغيب به استفاده از اينترنت مي‌كند، كافي نت‌هاست كه به همين دليل پليس فتا طرح ويژه‌اي را به منظور كنترل فعاليت مجرمان در اين اماكن در دست اجرا دارد.

رييس پليس فتاي استان اصفهان ادامه داد : مسئولان كافي‌نت‌ها مي‌توانند با به‌كارگيري تدابير اعلامي از طرف پليس فتا منافذ سوء‌استفاده از مجرمان و تبهكاران از اين اماكن براي دسترسي به اينترنت و انجام اعمال مجرمانه در فضاي مجازي را ببندند و پليس فتا نيز با بررسي همه جانبه سعي مي كند در تحقق اين امر نظارت قانوني خود را به طور جدي اعمال كند.

وي با بيان اينكه احراز هويت قبل از تحويل سيستم به كاربران در كافي‌نت‌ها بسيار مهم است، گفت: كاربران بايد با ارائه كارت ملي متصديان كافي‌نت را در اين امر ياري كنند.

خسروي بهره‌گيري از هرگونه نرم‌افزارهاي عبور از فيلتر و فيلترشكن در كافي‌نت‌ها را ممنوع دانست و گفت: در بازديدهاي انجام شده در صورتي كه مواردي از نقض مقررات قانوني مشاهده شود با متصديان كافي‌نت‌ها برابر مقررات قانوني برخورد خواهد شد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار