گوناگون

طرح هوشمندسازی کنترل معابر با دوربین در دزفول اجرا شود

طرح هوشمندسازی کنترل معابر با دوربین در دزفول اجرا شود

پارسینه: فرمانده راهنمایی و رانندگی خوزستان گفت: طرح هوشمندسازی و کنترل الکترونیکی معابر و خیابان ها به وسیله دوربین های نظارتی و کنترل سرعت در دزفول باید اجرا شود.

سرهنگ منصور جمشیدی ظهر امروز یکشنبه در مراسم تودیع و معارفه فرماندهان پیشین و جدید پلیس راهنمایی و رانندگی دزفول که با حضور جمعی از مسئولان در ستاد فرماندهی انتظامی شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: کاهش تصادفات و نظم و انضباط ترافیکی دو محور و هدف کاری پلیس راهنمایی و رانندگی است.

وی با بیان اینکه پلیس راهنمایی و رانندگی در جهت کاهش آمار تصادفات راهکارها و برنامه‌های علمی، فنی و تخصصی متعددی در دستور کار داشته و دارد، افزود: در ایران همچون سایر کشورهای جهان در راستای کاهش تصادفات و کنترل ترافیک طرح هوشمندسازی کنترل معابر با استفاده از دوربین‌ها اجرا شده که مزایای فراوانی به ویژه در زمینه کاهش سوانح رانندگی دارد.

فرمانده راهنمایی و رانندگی استان خوزستان، دزفول را از شهرهای مهم کشور و تولید کننده امنیت عنوان کرد و گفت: دزفول در زمینه هوشمندسازی کنترل معابر و خیابان‌ها ضعیف عمل کرده که لازم است متولیان حوزه ترافیک در این شهرستان به سمت هوشمندسازی و کنترل الکترونیکی معابر و خیابان‌های سطح شهر و حاشیه شهر حرکت کنند.

سرهنگ جمشیدی اضافه کرد: شرایط باید در دزفول به گونه‌ای شود که تمامی معابر و خیابان‌های شهر و شهرهای اقماری آن توسط دوربین‌های هوشمند کنترل شوند و تخلفات به وسیله پیامک برای رانندگان متخلف ارسال شود.

وی، خواستار تخصصی‌تر شدن پلیس راهنمایی و رانندگی دزفول در جهت افزایش امنیت شد و گفت: لازم است پایش‌هایی در پلیس راهور دزفول و سایر دستگاه‌های دخیل در ترافیک همچون فرمانداری، شهرداری و نیروی انتظامی نصب شود تا تمامی مبادی ورودی و خروجی دزفول زیر چتر دوربین‌های کنترل سرعت و دوربین‌های نظارتی بروند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خوزستان اجرای طرح نصب دوربین‌های کنترل سرعت و نظارتی در معابر و خیابان‌های دزفول را مطالبه‌ای جدی از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی خوزستان نسبت به مسئولان این شهرستان دانست و گفت: این مهم هزینه چندانی ندارد اما نقش بسیار زیادی در کنترل ترافیک، ایجاد انضباط شهری، قانونمند شدن رانندگان و کاهش آمار تصادفات و کنترل امنیت شهری خواهد داشت.

سرهنگ جمشیدی در ادامه تعداد وافر موتور سیکلت را یکی از معضلات ترافیکی دزفول عنوان کرد و گفت: بسیاری از حوادث رانندگی و تلفات در سطح شهر دزفول و اطراف آن مربوط به راکبان موتور سیکلت است بنابراین لازم است مدیران شورای ترافیک دزفول نسبت به نصب سرعتکاه های متعدد در نقاط مختلف دزفول و به ویژه نقاط حاشیه شهر اهتمام بورزند چرا که این امر باعث می‌شود تا موتور سوار سرعت خود را پایین بیاورد و هرچه سرعت کمتر شود قطعاً در صورت بروز حادثه شدت ضربه نیز کمتر خواهد بود.

وی همچنین تردد کامیون‌ها در تمام ساعت شبانه روز در خیابان‌ها را از دیگر معضلات ترافیکی در دزفول برشمرد و یادآور شد: در اهواز طرحی اجرا کرده‌ایم که بر اساس آن کامیون‌ها بجز کامیون‌های خدماتی فقط در ساعات ۶ تا ۱۱ صبح و ۱۴ تا ۱۸ اجازه تردد در معابر را دارند و در ساعات اوج ترافیک اجازه تردد در معابر و خیابان‌های شهر را ندارند.

سرهنگ جمشیدی ادامه داد: در دزفول سوانح رانندگی مربوط به کامیون‌ها زیاد است که لازم است تردد این وسایل نقلیه و همچنین تردد وانت بارها با همکاری شهرداری ساماندهی شود.

وی همچنین توسعه فرهنگ استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی همچون اتوبوس و مینی بوس را عاملی مهم در جهت کاهش آلودگی هوا، آلودگی صوتی و کاهش تصادفات برشمرد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان خوزستان در ادامه با بیان اینکه سرهنگ تورج کردعلیوند در ۶ سال گذشته فعالیت‌های صادقانه ای در راهنمایی و رانندگی دزفول داشته، گفت: خدمات وی در طول دوره خدمت در دزفول قابل تقدیر است ضمن اینکه وی از این پس در سمت ریاست شماره گذاری راهنمایی و رانندگی استان خوزستان مشغول به کار خواهد بود.

سرهنگ جمشیدی افزود: سرهنگ تدین نیز از نیروهای با اخلاق و برجسته استان است که امیدواریم حضور او مایه نظم و انضباط بیشتری در حوزه ترافیک و انضباط شهری در دزفول باشد.

در این مراسم از خدمات ۶ ساله سرهنگ تورج کردعلیوند در کسوت فرماندهی راهنمایی و رانندگی دزفول تجلیل به عمل آمد و سرهنگ محمد تدین بعنوان فرمانده جدید راهنمایی و رانندگی دزفول معارفه شد.

سرهنگ کردعلیوند از این پس به عنوان رئیس اداره شماره گذاری راهنمایی و رانندگی استان خوزستان مشغول به فعالیت خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار