گوناگون

بستنی مازندران به آمریکا رسید!

پارسینه: اداره کل دامپزشکی مازندران اعلام کرد که یکی از واحد‌های تولید لبنیات استان امسال تاکنون حدود سه هزار کیلوگرم بستنی به آمریکا صادر کرده است.

کد صادراتی برای این مقدار بستنی را کارشناسان دامپزشکی کشور و اداره کل دامپزشکی مازندران با انجام نمونه برداری و آزمایشات لازم بر اساس ضوابط کشور مقصد، صادر کردند.

این محموله لبنی از طریق مرز آبی بندر شهید رجایی برای شرکت متقاضی آمریکایی ارسال شده است.

مازندران پیش از این هم در سال گذشته چند محموله مواد لبنی به آمریکا صادر کرده بود.

صادرات بستنی از ایران در سال‌های اخیر افزایش داشته، ولی این نخستین باری است که بستنی ایرانی به خارج از قاره آسیا صادر می‌شود.

بر اساس گزارش گمرک ایران، پارسال بستنی ایرانی به کشور‌های بحرین، پاکستان، عراق، کویت و گرجستان صادر شد.

پاکستان بزرگ‌ترین وارد کننده بستنی ایرانی محسوب می‌شود.

بر اساس آخرین آمار انجمن صنایع غذایی مازندران، هم اکنون ۷۱ واحد لبنی دارای پروانه با ظرفیت اسمی ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن در سال در استان وجود دارد.

ظرفیت جذب شیر در صنعت لبنیات ایران پنج میلیون تن است که صنایع استان مازندران به تنهایی ظرفیت جذب نیمی از آن را دارد.

صادرات ۳۷ کیلوگرم خاویار ایرانی از مازندران

بر اساس اعلام دامپزشکی مازندران در ۲ ماهه سال جاری پس از صدور مجوز بهداشتی، ۳۷ کیلوگرم خاویار ایرانی با نظارت دامپزشکی صادر شد.

مازندران با داشتن ۱۱ واحد پرورش و ۲ واحد تکثیر انواع ماهیان خاویاری، در زمینه صادرات گوشت ماهی خاویاری و خاویار ایرانی به اتحادیه اروپا نقش مهمی دارد.

خاویار مازندران به کشور‌های امارات، آلمان، سوئیس، استرالیا و بلژیک صادر می‌شود.

مازندران دارای مقام نخست تولید گوشت و خاویار پرورشی در کشور بوده و بزرگترین مزرعه پرورش ماهی خاویاری خاورمیانه در این استان در حال بهره برداری است.

ارسال نظر

 • ناشناس

  خیلی جالبه .....الان باید پاکستانی ها تیتر بزند چند تن بستنی وارد شد اون وقت مردم اظهار نظر کنند مگه بستتنی چیه که وارد می کنید ...........مثل ما که می گوییم بیل و کلنگ و میخ را چرا وارد می کنید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار