گوناگون

سند ۲۰۳۰ مخفیانه در کشور اجرا می شود؟

پارسینه: عضو خبرگان رهبری با بیان اینکه عده‌ای در کشور سند ۲۰۳۰ را مخفیانه اجرا می‌کنند، گفت: طبق وعده قرآن این افراد به عذاب خوارکننده در دنیا و آخرت گرفتار خواهند شد.

حجت الاسلام محمد حاج ابوالقاسم بعد از ظهر چهارشنبه در جمع زائران حضرت معصومه(س) با اشاره به عذاب و عقوبت دنیوی و اخروی پرداختن به کارهای لهو، اظهار داشت: کسانی که سند ۲۰۳۰ را مخفیانه اجرا می‌کنند طبق وعده قرآن به عذاب خوارکننده در دنیا و آخرت گرفتار خواهند شد.

وی در ادامه با بیان اینکه هیچ انسانی به خودی از محل و زمان مرگ خود آگاه نیست، اضافه کرد: برخی مانند ائمه(ع) که از مرگ خویش خبر داده‌اند از روی علم غیب بوده است.

استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: مرگ وقتی برسد حتی به سلیمان هم مهلت نمی‌دهد؛ ایشان دست به عصا ایستاده بود و در همان حال، ملک الموت او را قبض روح کرد و چه خوب که انسان در هنگام مرگ مانند علی(ع) با ندای «فزت و رب الکعبه» و در حالی که در خون می‌غلتد به پیش خدا برود.

وی اضافه کرد: خداوند در آیه ۱۱ سوره سجده، ملک الموت را مأمور قبض روح معرفی کرده که از امام پرسیدند چگونه همزمان در غرب و شرق عالم می‌تواند باعث مرگ شود و امام پاسخ دادند که شرق و غرب دنیا در یک لحظه در نزد ملک الموت حاضر است.

حجت الاسلام حاج ابوالقاسم اضافه کرد: در روایت است که ملک الموت می‌گوید هیچ خانه‌ای نیست که من ۵ مرتبه به او سر می‌زنم یکی در اوقات نماز که وارد خانه‌ای می‌شوم و اگر ببینم نماز برای آنان جدی است هنگام مرگ، قبض روح بر آنان آسان است.

وی با اشاره به اهمیت نماز شب اضافه کرد: در آیه ۱۷ سوره سجده فرموده که هیچ کسی نمی‌داند که چه چشم روشنی برای شب زنده داران در نظر گرفته شده است.

این محقق قرآنی اظهار داشت: در روایت است که برای این افراد چیزی آماده شده که به قلب هیچ کسی خطور نکرده و هیچ کسی ندیده و نشنیده است.

وی تأکید کرد: برای نماز شب ۷۵ فائده ذکر شده که از جمله چهره را نورانی می‌کند، اخلاق نیکو به انسان می‌دهد؛ عامل خوشبویی انسان و افزایش روزی و مایه ادای دین و بدهکاری و رفع غم و غصه از انسان است.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار