گوناگون

رشد چشمگیر شکایت مردم از تاکسیرانی در تهران

پارسینه: سازمان تاکسیرانی، مصادیق و آمار شکایت های مردم از تاکسیران‌های پایتخت را منتشر کرد.


سازمان تاکسیرانی تهران مصادیق شکایت از تاکسیران‌های پایتخت را اعلام کرد و گفت در صورتی که شکایت زیر در سامانه ۱۸۸۸ ثبت شود، پیگیری صورت خواهد گرفت: شکایت از تاکسیرانان در صورت استعمال دخانیات، استفاده از تلفن همراه هنگام رانندگی، فحاشی و توهین به مسافران، پارک تاکسی در سطح معابر و عدم فعالیت، حمل بار غیرمجاز توسط تاکسیران، دوشغله بودن، عدم رعایت شئونات اسلامی، فعالیت خارج از مسیر تعیین شده، فعالیت در آژانسها و شکایت از عملکرد شرکتهای خصوصی تحت پوشش تاکسیرانی.

همچنین سازمان تاکسیرانی اعلام کرد شهروندان باید هنگام تماس با سامانه ۱۸۸۸ و اعلام شکایت، بایستی اطلاعات اولیه از تاکسی مورد نظر همچون شماره پلاک، خط (مبدا و مقصد)، ساعت و تاریخ مشارهده یا مواجهه با تخلف را اعلام کنند. زیرا بدون این اطلاعات امکان ثبت و پیگیری پیام از طریق سامانه ۱۸۸۸ وجود ندارد.

این سازمان همچنین آمار تعداد پیامهای مردمی از اعلام کرد. بنا به اعلام این سازمان در شهریورماه، ۴۵۷ پیام جهت رسیدگی به تاکسیرانی رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۱۷ درصد افزایش داشته است.

همچنین از این تعداد ۴۵۰ فقره (۹۸ درصد) گلایه های شهروندان بوده و ۷ فقره هم تقدیر و تشکر را شامل می شده است. از تعداد پیامهای واصله، تنها ۲۱ درصد مورد رسیدگی قرار گرفته و تا لحظه انتشار گزارش تاکسیرانی، سایر پرونده ها مفتوح است.

طبق این گزارش، مهمترین مصادیق پیام شهروندان در این حوزه، تعیین نظارت بر هزینه های حمل و نقل عممی (۲۵ درصد)، عملکرد یا برخورد نامناسب رانندگی تاکسی ۱۴ درصد، پارک در سطح معابر و عدم فعالیت ۸ درصد، عملکرد شرکتهای خصوصی تحت پوشش ۸ درصد و عدم دقت در رانندگی تاکسیرانان ۴ درصد بوده است.

منبع: خبرآنلاین

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار