گوناگون

پیام مدیرکل دفتر موسیقی برای جشنواره موسیقی فجر

پارسینه: مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیامی را برای سی و دومین جشنواره موسیقی فجر منتشر کرد.

در متن پیام فرزاد طالبی به سی و دومین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر آمده است:

«بسمه تعالی
جشنواره موسیقی فجر، در مسیر برگزاری سی و یک ساله خود، تلاش کرده است تا ضمن روایت پیام بلند انقلاب اسلامی، ظرفیت های وسیع این هنر شریف را در خدمت معرفی مؤلفه های فرهنگی این کشور، به فرصت مرور و باور و همدلی بسپارد و «سی و دومین جشنواره بین المللی موسیقی فجر»، بنا دارد تا ضمن پاسداشت دستاوردهای قابل اتکا و مؤثر دوره های پیشین برگزاری خود، منظرهای تازه و تأثیرگذاری را پیش روی تجربه و توان پیشکسوتان گرامی و جوانان مستعد و نوآور این گستره پرتپش بگشاید .


از این روی، قراردادن جشنواره سی و دوم در موقعیتی که بالاترین سطح برای ارائه هنر برگزیدگان جشنواره های تخصصی موسیقایی کشور محسوب شود، از رویکردهای متمایز این نوبت از جشنواره، به منظور ارتقای کیفی آورده ها و داشته های آن است تا به معنی درست کلمه، جشنواره موسیقی فجر، «جشنواره جشنواره ها»ی موسیقایی باشد.


تلاش برای این مهم و نیز هدف گذاری هوشمندانه بخش بین الملل این مهمترین رویداد موسیقایی کشور ، به سمت تأمین چشم انداز «ایران فرهنگی»، از نقاط قابل تأمل و برآمده از تجربیات پیشین است تا در کنار ادامه سیاست واسپاری حوزه های اجرایی جشنواره به هنرمندان این عرصه شاهد رویدادی پویاتر و فراگیرتر باشیم.


از دیگر امیدواری های رویکردهای تازه این جشنواره، تبدیل شدن «جایزه باربد» به نمادی شاخص و معیاری معتبر برای سنجش آثار موسیقایی کشور در تمامی گونه های تولیدی است .
اینجانب شایسته می داند تا ضمن تقدیر از همفکری ها و هم افزایی های منجر به برگزاری مناسب این رخداد بزرگ، با خرسندی ابراز کند که دفتر پیشنهادات و مشارکت های ارزشمند اهالی گرامی این هنر و صاحبنظران آگاه این حوزه، برای ارتقای سطح کیفی این جشنواره، گشوده خواهد ماند .


فرزاد طالبی
مدیرکل دفتر موسیقی»

سی و دومین جشنواره موسیقی فجر از ٢٤ دی تا ١ بهمن ماه به ریاست حمیدرضا نوربخش برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار