گوناگون

تخصیص ۳۰۰ میلیارد تومان برای احیای دریاچه ارومیه

پارسینه: دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان شرقی از تخصیص ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار احیاء دریاچه از ۱۷۰۰ میلیارد تومان تصویب شده، خبر داد.

‌خلیل ساعی در نشست ستاد احیای دریاچه ارومیه با اعلام این مطلب، عنوان کرد: تراز آب دریاچه نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش پیدا کرده است.وی افزود: تراز امروزی دریاچه ارومیه ۱۲۷۰.۴۹ است که در مدت مشابه سال قبل ۱۲۷۰.۲۱ بود. این تراز با تراز سال ۱۳۹۲ یکسان است ولی در مجموع، میزان نزولات جوی و ارتفاع آب دریاچه ارومیه نسبت به بلندمدت کاهش‌یافته است.

وی با اشاره به تصویب ۱۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای احیای دریاچه ارومیه اظهار کرد: از این میزان تاکنون ۳۰۰ میلیارد تومان تخصیص‌یافته است که ۵۴ درصد آن به آذربایجان غربی، ۱۸ درصد به آذربایجان شرقی و ۵ درصد به استان کردستان و بقیه به ستاد مرکزی احیای دریاچه تعلق دارد.

دبیر ستاد احیا دریاچه ارومیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه دولت به وظیفه خود در ارتباط با احیای دریاچه ارومیه عمل کرده است، عنوان کرد: امسال نیز احیاء را ادامه داده و تلاش می‌کنیم از برنامه در نظر گرفته شده عقب نمانیم.

‌کسانی که توانایی مدیریت ندارند، نبود پول را بهانه می‌کنند‌

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: کسانی که توانایی مدیریت ندارند، نبود پول را بهانه می‌کنند.

محمد صادق پورمهدی در جلسه ستاد احیای دریاچه ارومیه بدر واکنش به سخنان نمایندگان برخی از دستگاه‌های اجرایی مبنی بر عدم تخصیص اعتبارات در گزارشات ارائه شده، افزود: از این پس هیچ یک از دستگاه‌های اجرایی حق ندارند که در ارائه گزارشات خود به این موضوع تمرکز کنند.وی افزود: ‌بسیاری از اقدامات و فعالیت‌های مهم انجام شده و یا اموری که می‌تواند انجام شود، به ‌اعتبار و بودجه و ... ربطی نداشته و جزو وظایف ذاتی دستگاه‌های اجرایی محسوب می‌شود.

‌وی با بیان اینکه تمامی دستگاه‌های اجرایی باید به وظایف اداری خود به هر قیمت ممکن عمل کنند، تصریح کرد: انتظار دارم که از این پس، در هیچ یک از گزارشات ارائه شده مدیران، پای اعتبارات احیای دریاچه را به میان کشیده نشود و متأسفم از اینکه هر کسی نمی‌تواند مدیریت کرده و کاری انجام دهد، پول را بهانه می‌کند.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در این جلسه اجماع جمعی برای احیاء وجود دارد و منتظر اختصاص اعتبارات نمانده‌ایم و از این پس نیز با همین رویکرد کار می‌کنیم، افزود: از ظرفیت مردم باید در تمامی حوزه‌ها بیش از پیش استفاده کنیم. در روستاهای استان، بیش از ۶۰ درصد طرح‌ها با مشارکت مردم عملیاتی و اجرا شده است. مردم در صرفه‌جویی آب، تغییر الگوی کشت و آبیاری قطره‌ای و غیره هم همراهی خواهند کرد و بقیه موضوع به تلاش دستگاه‌های اجرایی مربوط است که باید بر تلاش‌های خود بیفزایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

 • ناشناس

  با کدام طرح و چه برنامه ای ؟؟!!

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار