گوناگون

ممنوعیت اشتغال بانوان در مشاغل سخت و زیان‌آور

پارسینه: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: اشتغال بانوان در مشاغل سخت و زیان‌آور تخلف از قانون است و در چند سال اخیر این ممنوعیت به شدت پیگیری شده است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در سومین همایش سراسری مدیران سازمان تامین اجتماعی و بررسی و تحلیل قانون مشاغل سخت و زیان‌آور گفت: بیش از دو میلیون و ۸۰۰ هزار مستمری‌بگیر در کشور وجود دارد که از این تعداد ۲۰ درصد مشمول قانون مشاغل سخت و زیان‌آور هستند.

سید تقی نوربخش افزود: بر اساس گزارش‌ها از زمان تصویب قانون مشاغل سخت و زیان‌آور تا سال ۹۲ تخلفات بی‌شماری در زمینه اجرای این قانون رخ داده است.وی با بیان اینکه ۲۰ درصد از کل مستمری‌بگیران در تامین اجتماعی بر اساس مشاغل سخت مستمری می‌گیرند افزود: سالانه ۵ هزار میلیارد تومان مستمری به این افراد پرداخت می‌شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: سه هزار و ۳۹۵ نفر از افرادی که مشمول مشاغل سخت بودند کمتر از سن ۱۸ سالگی کار خود را آغاز کرده اند در صورتی که اشتغال افراد زیر ۱۸ سال تخلف است.نوربخش افزود: استحکام ارتباط سازمان‌های بیمه‌گر و سازمان تامین اجتماعی در روابط کار با منابع کار و نیروهای کار در چند سال اخیر موجب اشتغال‌زایی بیشتر، صیانت از نیروی کار، بهسازی صنایع، افزایش بازدهی و در مجموع حفظ سلامت شده است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار