گوناگون

فوتبالیست قاتل دستگیر شد

پارسینه: فوتبالیست سابق که اوایل فروردین همسرش را در خیابان زرکش تهران به قتل رسانده بود،سرانجام پس از هشت ماه فرار شناسایی و دستگیر شد.

ساعت ۱۱ روز هفدهم قفروردین امسال از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ یک فقره کشف جسد در طبقه دوم ( واحد سوم ساختمان ) یک مجتمع مسکونی در خیابان زرکش به کلانتری ۱۲۷ نارمک اعلام شد.

با حضور مأموران در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد جسد متعلق به خانم جوانی ۲۹ ساله بنام آیدا است که جسدش در داخل اتاق خواب - در حالیکه آثار کبودی بر روی گردنش کاملا مشهود بود - کشف شده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "قتل عمـد" و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با حضور کارآگاهان در محل کشف جسد و انجام تحقیقات اولیه ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که یکی از همسایه های مقتول روز قبل کشف جسد، متوجه صدای درگیری بین آیدا و همسرش از داخل خانه شان شده وفردا برای پیگیری علت درگیری به سراغ مقتول رفته اما او پاسخگوی زنگ زدن هایش نمی شود ؛ لذا در ادامه با اعضای خانواده ی آیدا تماس گرفته و موضوع را به آنها اطلاع می دهد.

پس از حضور اعضای خانواده ی آیدا و عدم پاسخگویی وی به تماس های مکرر اعضای خانواده اش ، نهایتا موضوع به آتش نشانی اطلاع داده شده و با حضور مأموران ایستگاه آتش نشانی در محل و ورود آنها به داخل خانه ، جسد متوفیه در داخل اتاق خواب کشف می شود.

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در بازرسی دقیق از محل ارتکاب جنایت موفق به پیدا کردن دست نوشته ای با دست خط متعلق به همسر مقتول به نام رضا ۳۹ ساله شدند که در آن صراحتا عنوان شده بود که جنایت توسط او انجام شده و در ادامه نیز مطالبی را در خصوص انگیزه ی ارتکاب جنایت و دخالت برخی از اعضای خانواده همسرش در زندگی او و آیدا نوشته بود.

کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که "رضا" و "آیدا" پیش از ازدواج با یکدیگر رابطه فامیلی داشته و همین موضوع زمینه آشنایی خانواده ی آنها با یکدیگر و نهایتا ازدواجشان در حدود دو سال پیش شده و طی این مدت نیز رضا به عنوان پیک رستوران مشغول به کار بوده و همین موضوع ( نداشتن شغل ثابت و مشخص از سوی رضا ) به تدریج زمینه آغاز اختلافات آنها بوده است.

در ادامه ی تحقیقات پلیسی ، کارآگاهان موفق به شناسایی دقیق موتورسیکلت شخصی متعلق به "رضا" شده ، با توجه به احتمال متواری شدن رضا از محل وقوع جنایت ، دستور توقیف موتورسیکلت به همراه دستگیری سرنشین آن در سیستم جامع پلیس آگاهی ثبت شد.

سرانجام ساعت ۱۵ ظهر دیروز مأمورین گشت آشکار پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در محدوده خیابان امام خمینی(ره) - حسن آباد موفق به شناسایی موتورسیکلت متعلق به رضا با یک نفر سرنشین شده ، بلافاصله به راننده ی موتور دستور ایست داده اما راننده اقدام به فرار از از دست مأمورین می کند.

راننده موتورسیکلت با وجود ترافیک خیابان های سطح شهر و عدم امکان فرار با موتورسیکلت ، اینبار با پای پیاده به فرار خود ادامه داده اما سرانجام توسط مأموران دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل می شود.

رضا پس از شناسایی دقیق از سوی کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران ، صراحتا به ارتکاب جنایت و قتل همسرش اعتراف کرد. وی در اعترافاتش به کارآگاهان گفت:با همسرم نسبت فامیلی دارم و مدت دو سال است که با یکدیگر ازدواج کردیم ؛ این اواخر همسرم به دلایل مختلف بویژه شغلم ، دائما به من ایراد و اشکال می گرفت و همین موضوع زمینه آغاز مشاجرات و درگیری ما دو نفر بود ؛ همسرم دائما بهمراه دوستانش بیرون می رفت تا اینکه روز حادثه بر سر همین موضوع با یکدیگر درگیر شدیم. او از من خواست تا به سرکار رفته و به نوعی قصد داشت تا مرا از خانه بیرون کند اما من به حرف های او گوش نکرده ، داخل اتاق رفته و دراز کشیدم ؛ ناگهان آیدا مقداری آب به روی من پاشید و مجددا خواست تا از خانه بیرون بروم و همین موضوع باعث از سرگیری درگیری ما دو نفر شد.

مرد همسرکش در خصوص نحوه ارتکاب جنایت به کارآگاهان گفت: آیدا قصد داشت تا با ایجاد سر و صدا از منزل خارج شود که من از پشت سر ، او را گرفته و در حالیکه گردنش را فشار می دادم به داخل اتاق خواب کشاندم . بعد از چند ثانیه متوجه شدم که دیگر صدایی از آیدا نمی آید. پس از اطمینان از مرگ آیدا ، دست نوشته ای نوشته و به سرعت خانه را ترک کردم و طی این مدت نیز با هیچ کدام از اعضای خانواده، دوستان و بستگان خود نیز ارتباط نداشتم. پس از فرار ، با هویت مجعول در یک رستوران در منطقه پاچنار به عنوان پیک موتوری مشغول بکار بودم تا اینکه توسط گشت آگاهی شناسایی و دستگیر شدم.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت ، قرار بازداشت موقت از سوی قاضی ایلخانی بازپرس ویژه قتل تهران صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

گفتنی است متهم یکی از بازیکنان سابق تیم های فوتبال مطرح بود که در گذشته در چند تیم مطرح تهران بازی کرده بود.
منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار