گوناگون

دانستنی‌های جالب درباره چالش مانکن در ۱۸۷۱ و ۲۰۱۶ +فیلم

دانستنی‌های جالب درباره چالش مانکن در ۱۸۷۱ و ۲۰۱۶ +فیلم

پارسینه: تازه ترین چالشی که در حال درنوردیدن فضای مجازی است، چالش مانکن است. حالا دیگر همه با این چالش آشنا شده اند، اما کمتر کسی می داند که از کجا شروع شده و چقدر فراگیر شده است.

نگاهی به چالش مانکن در ۱۸۷۱ و ۲۰۱۶ +فیلم

به گزارش «پارسینه» ، زمانی که شبکه های اجتماعی به جزء جدایی ناپذیر زندگی مردم تبدیل شده اند، روزی نمی گذرد که سوژه ای تازه فضای مجازی را پر نکند.

در میان سوژه های رنگارنگ، شاید جذاب ترینشان «چالش»ها باشند. چالش هایی همچون سطل یخ، صورت بدون آرایش و «ترامپ داره میاد» از جمله چالش هایی هستند که با اهداف مختلف فراگیر شده و سپس محو شده اند.

در این میان، تازه ترین چالشی که در حال درنوردیدن فضای مجازی است، چالش مانکن است. حالا دیگر همه با این چالش آشنا شده اند، اما کمتر کسی می داند که از کجا شروع شده و چقدر فراگیر شده است. البته پیش از آشنایی با این چالش، باید اشاره کرد که نه شروع آن و نه ادامه آن صرفا برای سرگرمی بوده و برخی ادعاها که آن را در راستای چالش سطل یخ و برای جلب توجه به بیماری ای.ال.اس می دانند، صحیح نیستند.

باور عمومی بر این است که این چالش ماه گذشته و از مدارس آمریکا شروع شده است. در ویدیوهایی که نخستین بار منتشر شدند، نوجوانان آمریکایی در حالتی خاص ثابت می شدند و در حالی که دوربین از آنها فیلم می گیرد، آهنگی در پس زمینه پخش می شود. اغلب این ویدیوها با آهنگ «بلک بیتلز» (بیتل های سیاه) از گروه هیپ هاپ ری شرومرد ضبط شده اند.

برای دیدن فیلم روی آن کلیک کنید

این چالش هم مانند موارد پیشین به سرعت مورد توجه قرار گرفته و حتی بسیاری از افراد نامدار به آن پیوستند، ستاره هایی همچون رابرت دنیرو و میلی سایروس که برای دریافت نشان آزادی از باراک اوباما در کاخ سفید حضور پیدا کرده بودند از جمله کسانی بودند که در این چالش شرکت کردند.

جیمی واردی، مهاجم گلزن لسترسیتی و تیم ملی انگلیس پس از زدن گل دوم به اسپانیا هم چالشی یک نفره بر پا کرد، اما وقتی بازی از سوی اسپانیایی ها به تساوی کشیده شد، آنها به صورت گروهی مانکن شدند تا پاسخ خوبی به واردی بدهند.

کریستیانو رونالدو، هیلاری و بیل کلینتون، ادل، بازیکنان بورسیا دورتموند و بازیکنان تیم بسکتبال گلدن استیت از دیگر چهره های شناخته شده ای هستند که در این چالش جذاب شرکت کرده اند.

شاید جالب باشد بدانید که پژوهشگران فاش کرده اند که نسخه اولیه این چالش در سال ۱۸۷۱ و در انگلیس بسیار محبوب شده بود؛ هرچند طبیعتا تفاوت هایی کلیدی با مد این روزها داشت و کسی هم از نام چالش برای آن استفاده نمی کرد. در عرص ویکتوریایی، نام این حرکت «تابلوی زنده» بود و شرکت کنندگان در آن، یک صحنه از تاریخ، ادبیات یا هنر را انتخاب کرده و در همان حالت ثابت می ماندند. البته در روزگاری که خبری از گوشی های هوشمند و دوربین فیلم برداری نبود، قاعدتا مخاطبان این چالش هم در صحنه حضور داشته اند.

نگاهی به چالش مانکن در ۱۸۷۱ و ۲۰۱۶ +فیلم

در این زمان، یک انتشارات آمریکایی هم کتابی ۳۰۰ صفحه ای را منتشر کرد که در آن وضعیت، لباس و دکورهای مختلف را پیشنهاد می کرد که طیفی از موضوعات سنتی و جدید، و جدی و خنده دار را در بر می گرفت. جالب این که بسیاری آن را به عنوان یک بازی عالی در مهمانی ها می خواندند.

می توان برای این چالش جهانی، تاریخی وطنی هم در نظر گرفت. «هرکی شکلک درآره، شکل عروسک درآره» برای بچه های دو سه دهه گذشته شعری آشناست که پس از خواندن آن هر کس در هر حالتی که بود مانند عروسک بی حرکت می ماند و کسی که خنده اش می گرفت بازنده بود.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار