گوناگون

کمک خلبان آلمانی به افسردگی شدید مبتلا بود

پارسینه: کمک خلبان هواپیمای «جرمن وینگز» که «عامدانه» این هواپیما را به کوههای آلپ کوبید به افسردگی شدید مبتلا بود.

به گزارش پارسینه به نقل از رسانه های آلمانی، کمک خلبان هواپیمای «جرمن وینگز» که «عامدانه» این هواپیما را به کوههای آلپ کوبید به افسردگی شدید مبتلا بود.

هفته نامه «بیلد» گزارش داد آندریاس لوبیتز کمک خلبان هواپیمای یاد شده از سال 2009 میلادی به این بیماری مبتلا بوده و در زمان وقوع این حادثه نیز از این بیماری رنج می برد.

مسئولان فرانسوی تیم تحقیقات سقوط هواپیمای جرمن وینگز می‌گویند کمک خلبان به عمد موجب سقوط هواپیما شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، برایس رابین، دادستان شهر مارسی روز پنج‌شنبه در نشست خبری گفت بر اساس اطلاعات جعبه سیاه، کمک خلبان در اتاق کنترل تنها بود و از بازکردن درب کابین به روی خلبان خودداری کرد و «به عمد» باعث سقوط هواپیما شد.

هواپیمای ایرباس ۳۲۰ خطوط هوایی جرمن‌وینگز که وابسته به شرکت هوایی لوفت‌هانزای آلمان است، سه‌شنبه (4 فروردین) در راه بارسلون به دوسلدورف در ارتفاعات آلپ سقوط کرد. در این سانحه همه ۱۴۴ مسافر و ۶ خدمه پرواز جان خود را از دست دادند.

محققان می گویند آنها همچنان سرگرم بررسی این موضوع هستند تا اطمینان حاصل کنند که چرا خلبان کابین را ترک کرده و به چه دلیل لوبیتز 27 ساله چنین اقدام عمدی را مرتکب شده است.

دو خبرنگار ورزشی ایرانی به نام‌های میلاد حجت‌الاسلامی، خبرنگار خبرگزاری تسنیم و حسین جوادی، خبرنگار روزنامه وطن امروز که همراه تیم ملی فوتبال ایران در اردوی اتریش بودند در این حادثه جان خود را از دست دادند.

در سال 1999 میلادی نیز یک فروند هواپیمای مسافربری مصرکه از امریکا به مقصد مصر در حرکت بود در اقیانوس اطلس سقوط کرد و تمامی 217 مسافر آن جان باختند. کارشناسان مقصر اصلی این حادثه را کمک خلبان و کوتاهی او اعلام کردند.

در پی سانحه هوایی اخیر برخی از شرکت های هواپیمایی قانون حضور دو خلبان را در پروازهای خود گنجاندند که بر حضور دو خلبان در تمام زمان پرواز در کابین تاکید دارد.

منبع: پرس تی وی

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار