گوناگون

تقاضای شماعی‌زاده از آیت‌الله طالقانی در اوایل انقلاب + توضیحات تکمیلی

تقاضای شماعی‌زاده از آیت‌الله طالقانی در اوایل انقلاب + توضیحات تکمیلی

پارسینه: مثلا آقای شهیار قنبری یک بار با آقای شماعی زاده آمده بود که آقا این سرودها را بدهید ما بخوانیم و آقای قنبری هم شعر می‌گوید و آهنگساز هم داریم.

سیدمهدی طالقانی در گفتگو با نسیم خاطراتی از پدرش مرحوم آیت الله طالقانی در روزهای اول انقلاب را نقل کرد.

وی گفت: روزهای قبل از انقلاب گروه‌های مختلفی می‌آمدند و آقا در خانه برایشان سخنرانی می‌کرد اتفاقاً شریفی‌نیا و محسن رفیقدوست هم آمدند. در همین گروه‌ها که می‌آمدند و می‌رفتند آقای پروین و آقای نصیری وزنه بردار بودند که آقای علی پروین بلند شد و صحبت کرد که آقا من قهرمان فوتبال هستم در این مملکت و ایشان هم آقای محمد نصیری قهرمان وزنه‌برداری کشور هستند آقا هم گفت بگو بلند شود بایستد من ببینمش گفت آقا ایستاده! چون نصیری بنده خدا قدش کوتاه بود و آقا هم بوسیدش و از او تشکر کرد.

مثلا آقای شهیار قنبری یک بار با آقای شماعی زاده آمده بود که آقا این سرودها را بدهید ما بخوانیم و آقای قنبری هم شعر می‌گوید و آهنگساز هم داریم. الله الله را آقای رویگری خوانده بود و یکی دیگر از دوستان هم آمده بودند و در یک خانه‌ای این را اجرا کردند و ما واقعاً بودجه‌ای نداشتیم که به این‌ها بدهیم برای خواندن. آن آقایان شاید فکر می‌کردند که ما آن موقع یک پولی گذاشتیم برای این سرودهای انقلابی در صورتی که اینطور نبود! خلاصه ما روزانه در منزل آقا انواع و اقسام مشتریان را داشتیم.

توضیحات تکمیلی
پس از انتشار مصاحبه آقای سیدمهدی طالقانی با نسیم، شهیار قنبری در گفتگو با برخی رسانه ها این موضوع را تکذیب کرد. سیدمهدی طالقانی نیز توضیحاتی در این خصوص به پارسینه ارائه کرد.

وی گفت: من نگفتم ایشان به دیدن آیت الله طالقانی رفته بلکه گفتم به دفتر مراجعه کردند. فکر می کنید آقای طالقانی در آن زمان اینقدر بیکار بودند که با این افراد ملاقات خصوصی داشته باشند؟

خود من به اتفاق غلامرضا امامی و علیرضا نوری زاده یک بار به منزل این آقا (شهیار قنبری) در کوچه ای در خیابان شریعتی رفتیم. ایشان شاید آلزایمر دارد یا یادش نیست اولین دیدار ما برمی گردد به سال ها قبل از انقلاب!

این آقا به دفتر مراجعه کرده بود و حتی داخل هم نیامد. همچنین پولی از ما طلب نکرد و تنها درخواست همکاری داشت.

ارسال نظر

 • ایرانی

  درخونه ش به روی همه باز بوده

 • کاوه

  سادگی که به بلاهت پهلو میزده همه را فراگرفته بوده!!!!1

 • ناشناس

  شهیار قنبری ترانه سرای بزرگ مملکت اگه میخواست سرود مدرسه ای و انقلابی و از این جور چیزها بگه که نیازی نبود کسی بهش سرود بده خودش میتونست شعر بگه و شماعی زاده یا هر آهنگساز دیگه ای روش آهنگ بذاره و با یک خواننده خوب اجرا بشه.
  اصلا امثال شهیار قنبری کارشون سرود نبود.
  سالها قبل از این اونها با ترانه های اجتماعی و سیاسی مبارزه رو شروع کرده بودند.
  اصلا مفهوم نداره این گفته که آقا این سرودها رو بدید ما اجرا کنیم اونها خودشون میتونستند هرچی ترانه و آهنگ میخواستند تولید کنند.

 • ناشناس

  مشتریان ....چه واجه جالبی ......

 • همونم دیگه

  شماعی زاده گفت: امشب دل من هوس رطب کرده عاشق شده از عشق تو تب کرده

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار